• 1
  • 89
  • 90
  • 91
  • 92
  • 93
  • 110
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Christo - майстор
съб ное 09, 2019 8:27 pmvlax написа:
съб ное 09, 2019 3:07 pmChristo написа:
И се запоява от страна "спойки", не от страна "елементи"
Явно и ти не си запоявал както и мацката не е.
:partyman:
Инженер по радиотехника, 39 години практика, чак пък да не съм запоявал. По-полека....
zz_stefanov - майстор
пет ное 15, 2019 6:38 amChristo написа:
съб ное 09, 2019 8:27 pmvlax написа:
съб ное 09, 2019 3:07 pmChristo написа:
И се запоява от страна "спойки", не от страна "елементи"
Явно и ти не си запоявал както и мацката не е.
:partyman:
Инженер по радиотехника, 39 години практика, чак пък да не съм запоявал. По-полека....
Ако и бяха включили поялника, сега нямаше да спорите :lol:
radius - майстор
Мацката прави всичко правилно - очевидно запоява смд-та и за да е по-прецизна, е хванала близо до човката.
Christo - майстор
В интерес на истината, не личи от снимката дали на платката има SMD-та и дали е с едностранен или двустранен монтаж. Изглежда като стара дънна платка от компютър. Може с много зор и риск да се ползва за ремонт и такъв поялник, като няма каквото трябва. Поялникът за SMD изглежда малко по-иначе. Който не вярва, да напише в Гугъл "поялник за SMD" и да види за какво става въпрос. Хубавите поялници струват и доста пари. Има горещ въздух, вакуум помпи и т.н.... Аз винаги съм схващал този форум като приятелска общност от съмишленици, като платформа за взаимопомощ. Получил съм от тук много ценни съвети. Където мисля, че мога да дам съвет, базирайки се на опита си, до колкото го имам, съм изказвал скромното си мнение. Никога не съм се схващал, като истина от последна инстанция. Много внимавам, да не обидя някого без да искам. Не мисля, че е редно да лекуваме комплекси или да си показваме характерчето и възпитанието на хора, които не познаваме и които не са ни виновни с нищо. Поздрави на всички и успех!
BLUEPUPIL-2 - специалист
съб ное 09, 2019 7:58 pmhidrazin написа:
Та в тоя ред на мисли е добре да одиш да си гледаш железата че там работата хич не е розова.
Оказва се че джилязуту е по-алтаво от дървото.
При стоманите нещата са си повече от прекрасни. Неоспоримо доказателство за това, е че във возилото, дето го търкаляш, преобладаващо болтовете не са нито дървени, нито медни, изключваме възможността да си в PAGANI, където са титаниеви.
чет ное 14, 2019 11:35 pmhidrazin написа:
Ваша милост е по-добре да си оди в темите с железата...

Ама ХИДРИ недей така, темата я бяхте подкарали малко накриво и имаше нужда от уточняване на някой възлови моменти от които после боли глава. Не се сърди и не се разтройвай от това, че BLUE-то винаги се стреми да покаже най-доброто възможно решение, пък инвеститорите ще си решат кое е по техният джоб и дали големите кутии могат да се скрият ненатрапващо се в интериорните решения.
:idea: Ама да наблъскаш 3 мостовака в една миниатюрна кутийка, да направиш три връзки, да и туриш капачето и после да остане дълбоко законспирирана под тапетите или гипсокартона (щото прилича на д@пе) си е доста неприятна електро-инсталационна перверзия. :!: За начина на усукването на кабелите или типа използвани клеми да не говорим. :lol:
чет ное 14, 2019 8:36 pmiliya_i написа:
И какви според теб ще са габаритите на една такава връзка?
Какви трябва да са размерите на разклонителната кутия, която да побере 3 такива връзки, при това изолирани помежду си?

Първо ме пращаш да пия хим. субстанции, сега пък ме караш да изнамеря много големи кутии, иначе предложената връзка ставала неизпълнима. Няма лошо, важното е нещата да вървят напред. Ето много големи кутии 400х350х120мм. Има и по-малки! :shock:



Прикачен файл:
100.jpg
100.jpg (10.86 KиБ) Видяна 1280 пъти
Прикачен файл:
200.jpg
200.jpg (23.44 KиБ) Видяна 1280 пъти
Прикачен файл:
300.jpg
300.jpg (71.42 KиБ) Видяна 1280 пъти
Прикачен файл:
400.jpeg
400.jpeg (11.95 KиБ) Видяна 1280 пъти
iliya_i - майстор
съб ное 16, 2019 1:37 pmBLUEPUPIL-2 написа:
чет ное 14, 2019 8:36 pmiliya_i написа:
И какви според теб ще са габаритите на една такава връзка?
Какви трябва да са размерите на разклонителната кутия, която да побере 3 такива връзки, при това изолирани помежду си?

Първо ме пращаш да пия хим. субстанции, сега пък ме караш да изнамеря много големи кутии, иначе предложената връзка ставала неизпълнима. Няма лошо, важното е нещата да вървят напред. Ето много големи кутии 400х350х120мм. Има и по-малки! :shock:
Май не си ме разбрал добре! Исках да те накарам на спреш да пишеш глупости, ама явно си неспасяем случай!
Добре, че в темата намина арматуриста, да ни научи, как се върже тел.
hidrazin - майстор
съб ное 16, 2019 1:37 pmBLUEPUPIL-2 написа:
При стоманите нещата са си повече от прекрасни. Неоспоримо доказателство за това, е че във возилото, дето го търкаляш, преобладаващо болтовете не са нито дървени, нито медни, изключваме възможността да си в PAGANI, където са титаниеви.

Ама ХИДРИ недей така, темата я бяхте подкарали малко накриво и имаше нужда от уточняване на някой възлови моменти от които после боли глава. Не се сърди и не се разтройвай от това, че BLUE-то винаги се стреми да покаже най-доброто възможно решение, пък инвеститорите ще си решат кое е по техният джоб и дали големите кутии могат да се скрият ненатрапващо се в интериорните решения.
:idea: Ама да наблъскаш 3 мостовака в една миниатюрна кутийка, да направиш три връзки, да и туриш капачето и после да остане дълбоко законспирирана под тапетите или гипсокартона (щото прилича на д@пе) си е доста неприятна електро-инсталационна перверзия. :!: За начина на усукването на кабелите или типа използвани клеми да не говорим.
Возилото дето го търкалям на регулярни периоди заминава в пещите за скрап.
След същия период от време една къща все още се младее. Толкова за дЖилязните къщи. :-D
BLUE-то в конкретния случай само внася ... простотии щот е далеч от електриките.
И 99,99% от нещата които сляпо си копирал от нета нямат приложение в домашна инсталация и още по-малко са в насока "направи си сам".
Примерно тези клеми са ... индийски. Трябва да ме е онодил луд за да купя и заложа такива по понятни причини. :-D
Ако ще търся качество и надеждност определено ще заложа на тези. Така и съм направил де.
Относно кутийките - стандартните никак не са миниатюрни и се събират доста повече от три мостовака. Пък и мостовак май не съм барал бая отдавна...
Самото "криене" на кутийките е лесно и стават незабележими. Може и без тях. Зависи от ... разни неща.
Айде сега завивай към джелезата... :-D
:partyman:
P.S. В момента съм на път да затрия няколко проектанта (еладжии) като ги застрелям безславно. От тях са ми основните проблеми.
BLUEPUPIL-2 - специалист
Ей, голяма съпротива. Той, тоя преход явно няма край!

Двете кабелни връзки дето съм дал осигуряват за десетилетия напред двете най-важни неща:
1..Достатъчно контактна площ.
2..Перманентно минимално притискане.

Почти всичко останало иска периодична поддръжка или ревизия дето струва пари.

Вие си ги правете както Ви е най изгодно.
Хем да има за Вас пари, хем клиента да може да си го позволи, хем да има покриване на изискваното за мин. надеждност.

Защо непрекъснато трябва да плюете и осмивате всичко. Няма нужда от такъв подход. Моите предложения са в най-високия ценови диапазон, даващи най-добрите възможни за конкретният случай, характеристики на кабелната връзка.
Приемете го като екзотика. Никой не твърди, че вашият тертип на работа не е добър, тъкмо обратното. Погледнете на въпроса през призмата на следната асоциация с автомобили:
Вашите кабелни връзки са близки до Golf и Passat, моите стоят по към Bugatti Chiron и McLaren F1. :bear:
iliya_i - майстор
нед ное 17, 2019 1:29 pmBLUEPUPIL-2 написа:
Вашите кабелни връзки са близки до Golf и Passat, моите стоят по към Bugatti Chiron и McLaren F1. :bear:
:) Твоите са по-скоро за танк Т34 от втората световна война :)
чет ное 14, 2019 8:25 pmBLUEPUPIL-2 написа:
Просто вземам две парчета медна шина, два болта с гайки и две пружини и я издумквам върху трите увити мостовака (единият влиза/захранва разкл. кутия, другият продължава към следващата, а третият слиза към контакта)
tzetz009 - специалист
:) Последно : пружина или федер-шайба ?

:partyman: :partyman: :partyman:
  • 1
  • 89
  • 90
  • 91
  • 92
  • 93
  • 110

Тема "Кабелни връзки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: