Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
preslav - майстор
ср окт 02, 2019 8:24 pmspeka_rs написа:
За Гриито съм на твоето мнение колега, но има и Дайкин ftxb35c za 975 лв. Има и разни Фужитсута за 1000 лв, да ще кажеш ама трябва им поставяне има и хора да поствят и заверяват гаранцията. Така че има и различни от Грии варианти за около 1000-1200 лв.
Точно същият Дайкин го имаме в офиса и го наблюдавам от началото на тази година т.е. нищо съществено не мога да кажа, само това, че лятото вече имаше дразнещо потракване във вътрешното тяло, което може да е и от калпав монтаж, но най-вероятно е от произхода на климатика Чехия/Турция. Ще го видим как ще се държи през зимата (ако хванат судове), но като цяло Дайкин са силни в промишлените машини, а битовите им са ширпотреба.
speka_rs - майстор
Точния модел Дайкин правен в Чехия го наблюдавам в един приятел нито шум, нито духане, нито нищо. Казваш му да топли той топли, казваш му да изтудява той изстудява. Няма нищо общо със Грии или някой чисто китайски марки. Ако имам такъв проблем бих викал монтажника, който е дал гаранция колкото трябва пъти, докато не се спре шума. Ако не спре продължавам със оплакванията, докато спре. Има си КЗП има си официални вносители все някой ще помогне.
alabalam - напреднал
Благодаря на всички включили се! Нямах достъп до форума и за това чак сега се включвам!

Така, тия дни ще ходя да гледам за климатици и съответно купувам. Качвам примерна схема на жилището.За марките вече долу горе се ориентирах, а сега за самите характристики.

Разбрах, че колкото тези цифри са от значение, може ли кратко инфо за тях? Четох информация и разбрах, че колкото по-високи са, толкова по-добре - http://prntscr.com/ptvvxe

Инак, тоя модел ми е грабнал около -https://www.technopolis.bg/bg/Invertorn ... U/p/652800
В тоя ред на мисли, във "включен стандартен монтаж" какво се има в предвид?

Ето и схема на жилището- http://prntscr.com/ptvy4r

Лека вечер!
andy_forresite - майстор
Стандартен монтаж е с тръбен път до три метра. Другото го правят така че телата някак да се озоват по стените без да паднат, да се окабелят, вакумира, включи за проба, гаранция... и може би да е в същото населено място, иначе май слагат някакви левове на всеки започнати 10 км път в посока.
alabalam - напреднал
Работата е свършена , взех си Дайкин за хола. Заключвайте.
speka_rs - майстор
пон ное 18, 2019 6:35 pmalabalam написа:
Работата е свършена , взех си Дайкин за хола. Заключвайте.
Кой модел колега ?
alabalam - напреднал
пон ное 18, 2019 7:31 pmspeka_rs написа:
пон ное 18, 2019 6:35 pmalabalam написа:
Работата е свършена , взех си Дайкин за хола. Заключвайте.
Кой модел колега ?
Моделът нз който се спрях е- КЛИМАТИК DAIKIN FTXC35B/RXC35B.

Има висока оценка в няколко чуждестранни сайта и това е нещото, което наклони везните за него. Дано имам късмет и не си блъскаме главата :lol:
speka_rs - майстор
Дано е безпроблемен, на пролет ще попитам за впечетления.

Тема "Избор на отопление за апартамент" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: