• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
CYPER - специалист
Пред блока имаме паркинг разделен на 2 от бордюр.
По ъглите на бордюра с години са расли плевели, които са го разбили. Днес една част я оплевихме, махнахме колкото можем пръст на ръка и след това с водоструйката изчистих напълно кухините.

Въпросът ми е с какво мога да ги запълня за да спра или поне забавя бъдещо поникване на плевели там. Количеството не е много, но не ми се бърка цимент ако има готов продукт за запълване. Най големите дупки едва ли надвишават 3см дълбочина.
Мина ми през акъла фуга за плочки. Или още по абсурдно монтажна пяна.
Или гледам в практикер има БЪРЗОСВЪРЗВАЩ ЦИМЕНТ CERESIT CX 5

Изображение
VLADO66 - майстор
В кухините трябва да налееш внимателно нафта, а отгоре да сложиш битумен фугопълнител.
krasi92 - майстор
С чист асфалт добре разтопен .
CYPER - специалист
Пак по темата. Понеже ще маркирам парко местата с боя за пътна маркировка се чудя трябва ли ми някакъв грунд и ако да то какъв?

Там където ще чертая днес минах с водоструйка и светна. На няколко места има петна от масло, които нямат махане, нищо че водоструйката избива камъчетата от земята чак. Нещо да сложа преди боята там?

Мисля да слагам само разделителни линии между отделните места. 4м дълги на 10см широки. Ще взема едно парче XPS или EPS ще отрежа в него процеп и през него с валяк или спрей машина, че имам една Лидълска неизползвана още.
Други съвети?
iliya_i - майстор
пон ное 18, 2019 6:40 pmCYPER написа:
4м дълги на 10см широки.
Това дамски паркинг ли ще бъде? Щот0 само корси и полота са до 4 метра. Среден клас са 4.5 - 5 метра.
Примерно Голф 5 е 4.20 метра. А Пасат B5 е 4.70 м.
savagebs - специалист
най лесно като излязат пак плевелите ги напръскай с хербицид
CYPER - специалист
пон ное 18, 2019 8:32 pmiliya_i написа:
пон ное 18, 2019 6:40 pmCYPER написа:
4м дълги на 10см широки.
Това дамски паркинг ли ще бъде? Щот0 само корси и полота са до 4 метра. Среден клас са 4.5 - 5 метра.
Примерно Голф 5 е 4.20 метра. А Пасат B5 е 4.70 м.
Дължината на разделителните линии е от икономия.
Понеже аз финансирам и изпълнявам този проект ми се иска да мина с 4кг боя.

Нещо по другите ми въпроси?
preslav - майстор
И аз съм на мнение да изчакаш плевелите да избият отново, после "раудъп" и така няколко пъти, после вече заливаш с битум, иначе плевелите ще си навдигнат замазката ти и догодина пак.
Петната от попилото в бетона масло надали ще отстраниш, но надали ще ти направят проблем с боята, важното е да няма прах и пръскането е по-добър вариант от валяка, но има вероятност фибранът ти да се размекне от разтворителите - ползвай дъски или плоскости от стари мебели или ивици гипскартон ако повече те кефи.
Руди - майстор
пон ное 18, 2019 8:32 pmiliya_i написа:
Това дамски паркинг ли ще бъде? ..
Ако е дамски и ширината трябва да е 4 м. :) (шегичка)

Иначе паркоместата са 5,00х2,50 м
Можеш да начертаеш за икономия едно Т в задния край.
Ако ползващ тоя цимент на церезит, трябва да добавиш
и пясък 1:1. За чист цимент кръпката е голяма.
iliya_i - майстор
пон ное 18, 2019 11:54 pmCYPER написа:
пон ное 18, 2019 8:32 pmiliya_i написа:
пон ное 18, 2019 6:40 pmCYPER написа:
4м дълги на 10см широки.
Това дамски паркинг ли ще бъде? Щот0 само корси и полота са до 4 метра. Среден клас са 4.5 - 5 метра.
Примерно Голф 5 е 4.20 метра. А Пасат B5 е 4.70 м.
Дължината на разделителните линии е от икономия.
Понеже аз финансирам и изпълнявам този проект ми се иска да мина с 4кг боя.

Нещо по другите ми въпроси?
Ако е заради икономията, чертай по 2 м от двата края, с един метър прекъсване в средата, но да завършват на 5 метра, за да могат хората от всички полове (и третия :)) да се ориентират.
  • 1
  • 2

Тема "Запълване на дупки в бетон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: