• 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
Всички имаме коли, нали ?
tarlyo - специалист
На колко градуса се отпуска оригиналното битумно лепило?
kozl - майстор
В лабораториите има сушилни. Може би това ще е най-подходящото нагряване на фара, защото това са си прецизни по Т "фурни".
Съвета за в домашна фурна :? може и да свърши работа, но пък минималната Т на тези фурни е към 200 гр., а това не е ли множко?
Пък и колко прецизно е :? Все пак ако фурната е с вентилатор ще е по добре, защото може да се избегне директното инфраред нагряване, което няма как да се регулира.
radius - майстор
Минималната Т е около 60С, така че има голям диапазон за проби.
kr1100 - майстор
да ви имам пластмасовите проблеми :-D
kozl - майстор
Ми да лепиш си стъкло и те така е полирано :-D



Изображение
emosms - специалист
Много внимавайте с фурната - особено реотана отгоре.
Фара, който беше в по-добро състояние, с бялото петно от фурната, e почти тотална щета.
В момента е направо вдлъбнат на мястото на петното - шлайфах го до смърт.
Чудя се как не се проби.
Малко живот му остава :D.

Една забележка и молба към модераторите:
- искам да помоля всички "майстори", които целят да вкарват спам и да обясняват как "няма да стане", защото са долни душички - мненията им да бъдат изтрити.
Ясно е, че целят да отклоняват хората от направи сам, което е ЦЕЛТА на този форум.
Целта на този форум не е да дадеш пари за 5 мин. работа на някой, и то за такава, каквато на него му е удобно да свърши ;).
Целта е да разбереш как да си свършиш сам работата по най-добрия възможен начин (в домашни условия):
- за удовлетворение от труда си, за да не хвърляш напразно време, и за да ти излезне по-евтино (като пари), защото си положил усилия и време в замяна.
Така че, пак ще помоля всички, които само спамят, да млъкнат.

Аз съм виновен, защото името на темата е грешно.
Да, полирането на фаровете е доста трудоемко, но в случая става въпрос за ТОТАЛНА реновация и преработка на фар, в много лошо състояние, наплескан с гаден лак.
Не е за 5 мин. да клекнеш и да тръкнеш с два размера шкурка ;).

Последно да попитам, къде продават паста на 3М в пловдив, наливно, защото мирката 100 гр. ми свършва :D.
Полирането си иска натиск. Колкото повече следи от шкурки има (ако са фини), толкова повече трябва да се полира и натиска - със средния размер паста (мирка се води комбиниран).
emosms - специалист
чет ное 14, 2019 5:21 pmtarlyo написа:
На колко градуса се отпуска оригиналното битумно лепило?
Не е битумно лепило, а бутил (синтетичен 'каучук').
Клиповете в ютюб препоръчват нагряване на 80 градуса, но аз нямам термометър, който да отразява реалната температура вътре във фурната.
Бутил ленти, за съжаление, тук не съм намерил да се продават.
Поне не и на дребно, и цени различни от 4 пъти над реалната (в ибей има ролки по 4 м).
naster - майстор
Този бутил не се ли използва за заливане на стъклопакетите? Имам един фар, залепен с нещо черно, май е силикон...
VLADO66 - майстор
Същата работа върши и полиуретанов уплътнител.Само че като се залепят с него, повече няма разглобяване.
vitorio83 - специалист
Те хората затова искат пари за реставрация на фарове,но излизат заводско може и по-добре,хубаво си решил сам,но не е лесно както се убеди,за съжаление и сам не става без пари и много изгубено време.
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15

Тема "Полиране на фарове" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: