• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Здравейте, преди време моят телевизор изгоря.По време на буря се получи токов удар.Изгоря въпросната платка Main Board (мисля ,че така се пишеше ), та купих такава платка и на пръв поглед изглеждаха еднакви с моята, но се оказа , че свързващия кабел с платката (Т-Con )за самата картина е различен.Единият е лентов ,а другият жичен ( не знам как да го нарека ). Въпросът ми е - Може ли да се демонтират и разменят буксите на двете платки?

Извинявам се ,ако темата не е за този раздел.
sstefanov - майстор
Отнеси го в сервиз.
fbr - майстор
Глупости. Купи си нов телевизор.
plamen6703 - майстор
вт ное 19, 2019 10:22 pmmaravioso написа:
Въпросът ми е - Може ли да се демонтират и разменят буксите на двете платки?
Каква е марката и модела на твоя телевизор?
sstefanov - майстор
вт ное 19, 2019 11:36 pmfbr написа:
Глупости. Купи си нов телевизор.
Когато телевизорът струва 3600 лв, едва ли това е опция.
fbr - майстор
Каква е вероятността. според теб, собственик на такъв телевизор, да пита в "Направи си сам" как да смени кабелите между мейна и текона.
Когато закарате колата на майстор или поискате мнение по даден въпрос свързан с нея , предполагам не получавате отговор - "А бе купи си друга" , а Ви се казва - Да , може да се направи и толкова струва или НЕ,не може да се направи ,тази част е за смяна.
Мисля , че е без значение дали телевизора струва 10лв или 10 000лв. Просто зададох въпрос и очаквах отговор по него.

Хубав ден на всички ;)
вт ное 19, 2019 11:42 pmplamen6703 написа:
вт ное 19, 2019 10:22 pmmaravioso написа:
Въпросът ми е - Може ли да се демонтират и разменят буксите на двете платки?
Каква е марката и модела на твоя телевизор?
Samsung LE40A536 а платката,която взех и исках да сложа е от Samsung LE40A456. Телевизора заработи , екрана свети , звук има ,но тъй като не могат да се свържат двете платки - нямам образ.
Да, знам че телевизора е доста стар ,но просто питам дали е възможно.
kaptagona - специалист
И аз имам един въпрос. Телевизора ми е самсунг 40 ку 6072 4к. Може ли да му се смени дисплея. И колко ще струва евентуално.
plamen6703 - майстор
ср ное 20, 2019 10:30 ammaravioso написа:
вт ное 19, 2019 11:42 pmplamen6703 написа:
вт ное 19, 2019 10:22 pmmaravioso написа:
Въпросът ми е - Може ли да се демонтират и разменят буксите на двете платки?
Каква е марката и модела на твоя телевизор?
Samsung LE40A536 а платката,която взех и исках да сложа е от Samsung LE40A456. Телевизора заработи , екрана свети , звук има ,но тъй като не могат да се свържат двете платки - нямам образ.
Да, знам че телевизора е доста стар ,но просто питам дали е възможно.
Възможно е да се ремонтира, но като цяло тръгне ли да се търси друга "платка" ремонта се оскъпява и цената отказва клиента от ремонт!
ср ное 20, 2019 12:17 pmkaptagona написа:
И аз имам един въпрос. Телевизора ми е самсунг 40 ку 6072 4к. Може ли да му се смени дисплея. И колко ще струва евентуално.
Може да се смени "дисплея", но е по-добре да се смени телевизора, цената е неприемлива за ремонт! :partyman:
  • 1
  • 2

Тема "Въпрос към ТВ техниците" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: