• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
inkovsv - специалист
Имам една електронна домакинска везна SOEHNLE,но престана да работи.
Знае ли някой сервизи за ремонт и дали въобще тези неща подлежат на ремонт ,или си плаче за нова.Благодаря предварително на отзовалите се.
Master_Kenobi - V.I.P.
Смени й батерията. Вероятно ще се оправи. Личен опит.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
inkovsv написа:
Имам една електронна домакинска везна SOEHNLE,но престана да работи.
Знае ли някой сервизи за ремонт и дали въобще тези неща подлежат на ремонт ,или си плаче за нова.Благодаря предварително на отзовалите се.
Колко струва везната и колко очакваш да струва час сервиз? Домакински уреди до 35лв, по принцип се ремонтират от фенове само :wink: .
Как спря да работи? Да свети или да мери? Батерия, настройки, намокрили сте я?
inkovsv - специалист
Спря да свети.А батерията я смених,това естествено,първо ми дойде на ум.Не е мокрена,не е удряна,нищо не правено по нея!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
"Нищо не правено" ама питах за настройките, не казваш. Айде проверете всички копченца отзад отдолу и всички настройки.
Иван Пешев - напреднал
От два дни имам същия проблем. Спря да отчита. Батериите са в ред. Отдолу има бутонче. Като го натисна, на дисплейчето се изписва LCEr и изгасва. И пак не работи. Освободих капачките на четирите бутона отдолу, проверих тройката кабели към всяка плочка над тях, няма разлепвания или други видими механични повреди. Зачистих с финна шкурка местата на контактите. Поставих всичко обратно по местата и познайте какво стана? Ами пак не работи. :sad: Въпросът ми е: Какви точно настройки се правят??? Някой знае ли?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
нед юли 21, 2019 9:58 amИван Пешев написа:
...Въпросът ми е: Какви точно настройки се правят??? Някой знае ли?
:-) Ами... каква ви е везната??
И наистина - колко струва?
Иван Пешев - напреднал
Везната е за мерене на телесно тегло. Платформа 28/28. Обхват до 160 кг. Китайска "куче марка" под 20 лв. Не че ми се свиди да я изхвърля, но имам инструменти и мерак да я "разчовъркам" и да разбера дали ще мога да я поправя. :tonqe:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
нед юли 21, 2019 12:38 pmИван Пешев написа:
Везната е за мерене на телесно тегло. Платформа 28/28. Обхват до 160 кг. Китайска "куче марка" под 20 лв. Не че ми се свиди да я изхвърля, но имам инструменти и мерак да я "разчовъркам" и да разбера дали ще мога да я поправя. :tonqe:
Моята такава, вече показва точно 10кг над реалното. И не я ползвам. Имам опит с кухненските. Колкото по-евтини, толкова по-държеливи. Общо-взето, разглобяване, почистване и наместване вършат работа. Май си направил необходимото...
Иван Пешев - напреднал
:? Реших. Часовете и са преброени :tonqe: .Така или иначе за сега не ми върши работа. Ще я "изкормя" напълно. Ако успея да я направя, ще напиша в тази тема. :idea:
  • 1
  • 2

Тема "Сервиз за ремонт на електронна везна." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: