Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
todor_velikov - специалист
първо от страната на гайката и после от другата,ако и от двете страни са гайки няма значение :wink:
naB4o - специалист
Е схванах си простотия :) просто развих от другата страна и се нави :-D
Темата е доста стара, но аз сега я прочетох все пак .. така че и други ще я четат сигурно.. та ще кажа аз какво направих.

Първоначално бяхме с меки връзки точно на българската марка, но все течаха, та сложихме бели тръби. Само дето белите тръби са за парно доколкото знам и не стават за високо налягане и по-точно - вибрират при пускане на водата и пищят зверски. Точно затова пак купих меки връзки, но използвах и една от старите, която уж бе6е ок. ..
Само дето се прибирам вечерта и какво да видя - тече. .. и тъй като нямаше откъде да купя връзка по нощите, а ми трябваше вода, си реших проблема с

метода от снимката - срязах маркуча, издърпах заводската клема и отдолу беше стандартен накрайник от назъбените за маркуч. След това му сложих една скоба или както се казва за 20 стотинки и оправих всичко по най-грозния възможен начин. ..

и мисля вече винаги когато имам такъв проблем да го решавам точно така. Само ме е яд, че не го направих и на другите връзки вместо да ги изхвърля.
Прикачен файл:
DSC_5200.JPG
lov - майстор
И какво очакваш да изкара още някоя седмица или месец и да се пукне от ново. Да не би да се надяваш че гумения маркуч вътре е прегорял само в края. :lol:

Отдавна за мен меките връзки са забранено понятие. За тези връзки въпроса е не дали някога ще се пукнат защото това е сигурно. Интересно е само кога и какви ще са щетите след това. :?
Колегата по горе е описал как се прави с тръба с алуминиевата вложка. По добро решение за сега според мен няма.
igt - специалист
+1 за тръба с алуминиева вложка.
Все ми се струва, че пищенето идва от котления камък на нагревателя.
ttt - специалист
igt написа:
+1 за тръба с алуминиева вложка.
+1
prascho - майстор
Аз останах с впечатление, че по-добро от гъвкава неръждаема тръба с пресовани изходи и гайки няма. В събота ще пусна системата и ще видя с какви отзиви ще остана.
lov - майстор
Е те тази я пропуснах умишлено по причина че не във всеки магазин предлагат такива. Иначе в пъти е по добро.
Gnus - специалист
Добре е да се знае този метод с винтовата скоба, ей така, за аварийни ситуации. Ако се прецака връзката вечерта, да не оставаш до другия ден без вода.
VLADO66 - майстор
Gnus написа:
Добре е да се знае този метод с винтовата скоба, ей така, за аварийни ситуации. Ако се прецака връзката вечерта, да не оставаш до другия ден без вода.
Хубуу,ама има скоби страшни ментета които испускат.Да не се събудиш сутринта с вода до глезените :wink:

Тема "Смяна на мека връзка" | Включи се в дискусията:

Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: