• 1
  • 2
Всичко за дърводелството
Така малко нов съм в цялата история с байцовете и прочие и ме интересува как точно става цялата история.Става въпрос за една домашна библиотека която правя от чам и мисълта ми е с какъв байц е най подходящо да я обработя и какви други начини за запечатване има след това освен лак и дори необходимо ли е да се запечатва.Гледах из нета че ползват някакви масла или оли за тези неща в разни английски сайтове но си нямам на идеят дали е добра идея в моя случай и от къде могът да се намерят.

Благодаря предварително за помоща
jordano - специалист
За какво ти е да я байцваш. Цветът на чама , както е натурален ще направи стаята ти по - слънчева. Чамът има фладер и на места е доста смолист , което много, много не върви с байцването. Другата, противоположна възможност е да употребиш много тъмен, почти черен байц и след това мат- лак. Това е ако искаш в една светла стая да направиш някакъв акцент с библиотеката. Въобщте въпроса ти е доста комлициран и за най- подходящ отговор трябва да има много повече информация- вид на библиотеката / снимка/ , обстановката в която ще я впишеше. най - добре си я прави както мислиш , чи ще ти харесва на тебе, но няма да ти е излишно да се вгледаш и в някое списание по дизайн на интериори- Art & Decoration, Bella Casa . Хайде сега със здраве и действай.
SoWhat - специалист
Във всеки магазин, в който се продават лакове има мостри, за това как ще изглежда "цвета" на изделието след лакиране.
Иначе има най-различни продукти /преди лакиране/, които създават покрития за придобиване на някакъв ефект, включително състаряване, ръжда, патина и т.н.
Най-евтиния вариант - калиев перманганат и евтин безцветен лак.
Какво желаете Вие... . Само Вие си знаете.
torbalan - Дървен философ
аз съм много доволен от лаковете бекер акрома
на водна основа са
този, който ползвам аз е матов...

системата е трикомпонентна - импегрант, байц и лак...

но в никой случай не е евтино решение :)
forski - специалист
И аз ползвам продуктите на Акрома Бекер,но до колкото съм запознат за чам не се използва импрегнант,или греша...?
10% байц в лака задължително :wink:

p.s.-Днес се обаждах на представителя в с.Орешак,имат и импрегнант за чам!
добре ако в крайна сметка реша да го оставя същия цвят чама да го мина отгоре само с някакъв безир или безцветен лак тъй ли? или трябва да използвам там разни импрегнанти и чудесии съжалявам сигурно ми е много тъп въпроса но наистина съм нов в тия неща
forski - специалист
Здравей колега,в твоя случей трябва да решиш дали искаш въпросната библиотека да е в някакъв цвят или искаш да си остане с цвета на дървото (чам) и само да я запечаташ с лак?
Ако искаш да я оцветиш в някакъв цвят примерно орех,венге,охра,дъб и т.н. цветовете са хиляди трябва да използваш байц.
С байца можеш да придадеш желания от теб цвят на дървото,байца не е лак,байца е вода с боя той не запечатва.
Някой фирми са си разработили различни системи за импрегнация на дърво,като на въпросната фирма която коментираме Акрома Бекер системата е следната,първо в/у дървесината се нанася импрегнант той е нещо като грунд,подготвя основата за следващото покритие.
Втора стъпка байц,това е желания от теб цвят,и трета стъпка е лаковото покритие което запечатва останалите два слоя и придава на дървото гланц,сатен или мат в зависимост от това какво си избрал,лака е безцветен.Всички тези продукти са ма водна основа и са много приятни и лесни за работа.Тук уточнявам че ако не искаш да си оцветяваш дървото с байц можеш да нанесеш само импрегнант и лак те са безцветни!
Иди в някой добър магазин за бои и лакове и разпитай там ще ти обяснят всичко,втория и по-лесен вариант е да си купиш едка кутия лак от този който е смесен с байца и директно да мажежш с него например Сократес имат хубави лакове на водна основа.

Но каквото и да избереш преди да започнеш работа,вземи едно парче дърво от материала който си използвал и първо пробвай там за мостра,ако резултата ти хареса мажи смело.
stefsto - напреднал
forski написа:
И аз ползвам продуктите на Акрома Бекер,но до колкото съм запознат за чам не се използва импрегнант,или греша...?
10% байц в лака задължително :wink:

p.s.-Днес се обаждах на представителя в с.Орешак,имат и импрегнант за чам!
Дайте някакви координате на Бекер Акрома - адрес или телефон, много ми трябват.
bogomilZ - специалист
stefsto написа:
forski написа:
И аз ползвам продуктите на Акрома Бекер,но до колкото съм запознат за чам не се използва импрегнант,или греша...?
10% байц в лака задължително :wink:

p.s.-Днес се обаждах на представителя в с.Орешак,имат и импрегнант за чам!
Дайте някакви координате на Бекер Акрома - адрес или телефон, много ми трябват.
с. Орешак Ловешко 0879605495, 069522336 Дренски
stefsto - напреднал
Благодаря ви много.
Поздрави
  • 1
  • 2

Тема "Байцване..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: