Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Miro4774 - специалист
Здравейте. Има ли смисъл да се изолират с топло изолационен материал тръби с аломиниева вложка. Тръбите са в мазето както и котела дължината им е около 20 метра. Температурата в мазето е около 15-20 градуса през зимата.
LazarGanev - "Велик майстор"
Колеги, нека не превръщаме темата в говорилня!
borkata99 - специалист
ОК, ОК, виноват..............прав си, съжалявам Изображение
andy_forresite - майстор
Аз пак имам две предложения 8-[ Този път към описанието на пелетния котел. Добре е да се запише колко литра вода събира и до какво работно налягане да се ползва.
От форума съм видял 85 литра за пелетния 20 kw.

Имам защитен клапан по налягане 3 bar. Трябва ли да взема до 2.5? Досега бях на 1,5 атм на студена система и достигах 2 атм при 60°С. На 70 отиваше към 2,2.
Също РС ми е само 8 литра. По-голям ли да взимам? Радиаторите събират 50 литра + 85 в котела, отделно по тръбите ... Пфу, да бях взел 12 l.
LazarGanev - "Велик майстор"
Анди, аз обикновено слагам 35л съд и въобще не се интересувам колко е котела и колко е системата. А иначе котел Грейко си идва с предпазен клапан 3 бара в комплекта, за да са сигурни, че някой няма да сложи 6 или 8 бара :)
andy_forresite - майстор
Видях че има клапанче. Одеве развих фолиото да пробвам вратата как се отваря и затваря и А, ето къде е бил фланеца за фукса, даже болтове няма да търся.
Мисля горелката да е отдясно (гледано срещу котела - отляво). Гледам да събера всичко с бункера компактно. Обаче от гл т на чистене на горивната камера на вратата ще е по-добре. От друга страна ако е отстрани може да изхвърля пепелта «в движение». Къде я монтирате вие на експертите?
По-натам ще има подобрения. Не може, то напира и е по-силно от мен :-D

Чел съм цялата тема и помня, че Евгений хулеше плаастмасовото стеснение на шнека. Явно това вече е коригирано.
Още не знам версиятя на софтуера. Дано не е 1.7 :partyman:
n.ganev - майстор
1.8 е Залагам кило прясна :cool:
Честито!
Ееееее, Анди, бива ли да не се похвалиш?!! Сега виждам, че вече не си продаваш Торча......
Честито и от мен! Съз здраве, изолация и хубава ракия да си го ползвате!
Залагам 5л. кисела, че не са оправили стеснението на шнека.
andy_forresite - майстор
Miro4774 написа:
Здравейте. Има ли смисъл да се изолират с топло изолационен материал тръби с аломиниева вложка. Тръбите са в мазето както и котела дължината им е около 20 метра. Температурата в мазето е около 15-20 градуса през зимата.
Здрасти, Миро. Има смисъл да се положи топлоизолация на всяка една тръба. Няма значение дали е поцинкована, медна, черен метал, полипропиленова или с алуминиева вложка. Всяка от тях излъчва определена топлина, която зависи от диаметъра на тръбата, температурата на водата и тази на околния въздух. Освен това 20 метра е сериозна дължина и като се вземе предвид характеристиката метър х градус или каквото там е, може да се получи, че всеки метър такава тръба излъчва да речем 50W. Тази топлина отоплява всичко друго, но не и радиаторите. При полагане, в помещението ще стане малко по-хладно, но към стаите ще дойде малко повече топло.

Благодаря :) Аз се радвам на придобивката. Голям котел, голяма горелка. Изглежда че ще работят прилично. Чудеса в цената за отопляване не очаквам предвид липсата на ТИ. Занапред ще развивам нещата в правилната посока, но ще ми трябва време и $$$$. Въпроси на този етап нямам. Чак след ~2 месеца.
filmatoplo - майстор
:-D Честито ,сега ще имаш база за сравнение ,дано не снимаш оня филм в който всички артисти бяхме вътре . :) Ако горелката е отстрани има малко неудобство при почистване на горивната камера ,то зависи дали ще ти прави нагар пред малкия шнек главно това е трудно да се види къде чегъркаш с отвертка .Не помня дали имаше регулатор на тягата на димоотвода , хубаво е да има.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: