• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Kondor1 - специалист
За Теси става въпрос - сухия нагревател плюс ли е или минус? В един магазин продавача изкоментира, че не бил добър вариант, защото трудно се изваждал/разглобявал... Подозирам, че имаше в наличност от другите и затова омаловажава тия, но това е само предположение. Освен всичкото със сухия нагревател са 2.4kW, а другите 3kW.
nikolovvd - майстор
Ако бойлера ти е със сух нагревател, то няма да ти се налага да изпразваш бойлера, за да смениш нагревателя.
Kondor1 - специалист
Да де, но думите на продавача бяха в обратна посока - че нещо било по-сложно за разглобяване при сухите.
mcm - специалист
Напротив, смяната на нагревател при сухия тип е по лесно. Ето ти фланеца на твоя тип бойлер, имаш да развиеш едно болтче и нагревателя излиза, без дори и си помисляш да точиш водата.

http://www.rosi-995.com/index.php?route ... uct_id=280
Kondor1 - специалист
Доколкото разбирам, нагревателят не контактува директно с водата и затова е сух. По какъв начин се провежда топлината - нещо метално?
VLADO66 - майстор
Метален цилиндър-тези нагреватели са подходящи за райони с варовити води.
stiv1961 - майстор
Моят нагревател е те такъв
Прикачен файл:
415421.jpg
415421.jpg (104.21 KиБ) Видяна 27578 пъти
Купих го преди няколко месеца комплект с фланеца и за сега няма ядове. Понеже бойлера е 2 мм неръждавейка сменил съм какви ли не нагреватели- и скъпи и евтини и с анодни защити, в годината веднъж сменям нагревател. Писна ми :sad: .
MamaMy - майстор
stiv1961, твоя нагревател ми допада. По магазините гледах различни, но ми изглеждаха супер неудачни. Тръбен нагревател сгънат остро на две и премачкан за да се получи кръгъл профил. Върховна глупост. Такова не бих си сложил.
Изображение
novgradski - специалист
Може би идеята (на набора) не е лоша.Бях патил до преди 3 години с неръждаемия бойлер и нагреватели,но откакто сложих една плочка Zn (около 1кг) -не съм имал проблеми (Темата "Мит или реалност е следния проблем...").Иначе имам още един фланец (бях го правил с купешка серпентина за към парното)...да го преработя за сух нагревател.
AndroBg - помощник
Т.нар.Сухи нагреватели са по-лесни за подмяна особено в райони с много варовита вода.Но нали се сещате че след като тръбата на нагревателя е прегрявала доста време се е деформирала,ръждясъла и трудно се вади,като може да останат и парчета от нея особено след като нагревателя вече е пробил към другата тръба.Щото такава малка огъвка на върха на нагревателя скъсява живота му.А от друга страна загубите на ток са по- големи от колкото при директно загряване с меден нагревател.Та работата е на кантар.А ако си намерите качествен меден нагревател тези нови работи стават безсмислени.Да не забравяме че тези сухи нагреватели са по евтини за монтаж иот производителите на бойлери щото се правят от евтина еръждавейка без фланци 1резби и пр.
  • 1
  • 2

Тема "Сух нагревател на бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: