Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
tuninghuman - специалист
Моля за съвети, насоки и идеи, скоро идва време и за дървена облицовка на вътр. стълби но нещо ми подсказва, че ще има доста главоболия.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
nihonjin - специалист
Първо очукваш мустаците на бетона подравняваш и нивелираш идеално стъпалата с теракол или замазка с пресят пясък. Гледаш височината на стъпалата да стане равна - иначе човек се спъва.

После, вземаш размери стъпало по стъпало и си поръчваш стъпалата (хоризонталните) на дърводелец. Според мен добре е да ги пуснеш 2 см пред челата (вертикалните), но това е въпрос на вкус. Гледай да са поне 3 см дебели.
Може и челата да си направиш от дърво.

Лепиш ги с лепило за паркет и си готов.
tuninghuman - специалист
Според мен добре е да ги пуснеш 2 см пред челата (вертикалните), но това е въпрос на вкус. Гледай да са поне 3 см дебели.
Може и челата да си направиш от дърво.

Лепиш ги с лепило за паркет и си готов.


да и на мен ми допадат тези 2 см.

но си мисля чела да няма - ставя някак си по-отворено и визуалната илюзия за височина се подчертава повече сякаш

с лепило казваш?

а някаква оринтиеровъчна цена на стъпалата при дърводелцитя?
От какво дърво да са? Ламината е цвят кемпас. Какъв лак да ползвам после - яхтен?


Изображение
tuninghuman - специалист
намерих тука една диаграмка

Изображение
nihonjin - специалист
И аз мисля че челата е по-добре да ги шпакловаш с теракол и да ги боядисаш. Това преди да си монтирал стъпалата.

За материала - задължително широколистен; дъб, бук, габър. Ще имаш много припкане нагоре-надолу и ако сложиш иглолистен ще се износи бързо.

За лака - яхтен става, но прочети има дискусия из форумите направисам за лакове за паркети и дюшемета.

Колко ще ти вземе дърводелеца не знам.

Гледам дал си снимка с дървен парапет. Съветвам те да не правиш парапет понеже нарушава и ограничава пространството, а и трудно ще намериш кой да ти го направи - такива дърводелци в БГ на практика няма. И да намериш някой ще е много скъпо - нали виждаш че няма да имаш и два детайла да са еднакви при твоята стълба. Направи си само ръкохватка покрай стената.
tuninghuman - специалист
Изображение




Съветвам те да не правиш парапет понеже нарушава и ограничава пространството, а и трудно ще намериш кой да ти го направи - такива дърводелци в БГ на практика няма. И да намериш някой ще е много скъпо - нали виждаш че няма да имаш и два детайла да са еднакви при твоята стълба. Направи си само ръкохватка покрай стената.




МИСЛИХ го и без парапет но на вторият етаж ще трябва защото стажа опасно високо

Изображение

ОСВЕН САМО ТАМ ДА НАПРАВЯ една "оградка"

прав си че ограни4ава и без парапет ще стане доста отворено

а и ще спестя за друго и то не малко
tuninghuman - специалист
тук има също вариант

http://www.multiquartz.com/products.php?id=1&sub_id=19



но последно на такива парапети се спрях

Изображение


къде обаче ги има? някои да се е сблъсквал с проблема?
Matchless - специалист
tuninghuman написа:
но последно на такива парапети се спрях

Изображение


къде обаче ги има? някои да се е сблъсквал с проблема?
:finga:

Този тип парапети се изработват от инокс - приблизителна цена около 200 лв и малко поевтин вариант от алуминий.
tuninghuman - специалист
:finga: --- ?????????????????????? What the fuck???


200 лв - къде ги изработват??

Тема "Дървена облицовка на вътр. стълби" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: