• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 51
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
klintan - специалист
ktch_1964 написа:
За следващия сезон ако е живот и здраве мисля да закупя хубав полски контролер да е с ламбда управление.
В тази връзка исам да попитам как се държат тези контролери при спиране на тока или при токов удър.
Руснаците пишат, че някои модели при такива обстоятелства си променяли настройките сами и трябвало да се включват през
стабилизатор. Имам стабилизатор от стар черно-бял телевизор, дали ще стане?
Аз съм ползвал два полски контролера TIMEL и TITANIC ,и двата съм нямал никакви проблеми ,нито са ми губили настройки при токови удари и спиране на тока.От две години съм с полска чугунена горелка и досега никога не ми се случвало да заклини шнека и да скъса предпазния болт.Относно UPS моето мнение е че няма нужда аз нарочно съм спирал тока на контролера с часове ,като ми спира и помпата и няма никакви проблеми нито котела прегрява и веднага си се разпалва жарта .Горя Донбаски въглища и като я запаля октомври се гаси в края на април.
Radoslaw - специалист
шоп написа:
filmatoplo написа:
някой модели почти не палят даже автоматично
Даже бих добавил, че 99% от тях не палят автоматично. Колегата Radoslav спомена, че вече има универсални горелки със запалка за въглища, но аз не съм виждал в Бг все още такава. Пък и цената е друга :|

Аз лично съм с полска екоенергия 35 и не бих дал нито стотинка в повече за подобна горелка със запалка. Запалката е консуматив и не е евтина.

Колега @ шоп ,аз пък ,ще добавя ,че вече почти 99%,ще се палят автоматично.Даже производителя ,явно е разбрал предимствата на автоматичното запалване и е направил място за запалка в новото си производство.
А запалката далеч не е най важното предимство на горелката с тези нови контролери.Могат да управляват 3или 4 пътния вентил,подово.Истинско ламбда управление на горивния процес.Между другото ,може да управлява и соларните ти панели,които имаш.Контролера ,които имаш ,просто е морално остарял.Не че не ти върши работа,но е като старите мобилни .Вършат работа ,ама всички ги сменихме с новите.
6osi6 - майстор
lz2skt написа:
при определени въглища и при горене на малка мощност се спича шлаката и прави проблеми...освен това и често се случва във въглищата да има камъни и шнекът да блокира.
Шлака се появява когато въглищата не са добре пресети и от неравномерно подаване на въздух. Може да има на малка мощност и на голяма. Калпавия слънчоглед го гори по-добре от калпавите въглища.
6osi6 - майстор
mirochukov написа:
Сложи пак някакво меко желязо. Не случайно е направено така. :idea:
Дърводелския винт е стоманизиран нали!?
Дърводелският винт е неръждаема крехка сплав, по-добре е с него. При мен е с болт фи 4 или 5. Един камък 5-6 см. се беше спукал и заклинил, но не се скъса.
klintan - специалист
Radoslaw може ли да качиш снимка или линк на отливка на горелка с място за запалка?
fbr - майстор
С гориво как се снабдявате, не пишете. Едни трошачки се въртят из руските форуми, едни чудесии.
шоп - майстор
fbr написа:
С гориво как се снабдявате, не пишете. Едни трошачки се въртят из руските форуми, едни чудесии.
Фирмите, които си се занимават с транспорт и внос на въглища сеят. Вдигам телефона лятото, поръчвам си 4 тона и ми ги карат пакетирани в чували по 25 килограма. Няма проблеми с горивото.


@Radoslaw, със сигурност контролерите са вече много модерни и с ламбда управление на горенето. То електрониката се развива с невероятни темпове. Може след време да сменя Titanica. Засега върши безпроблемна работа и управлява 2 помпи.

@ Филме температуратурата си я държът с точност 1 градус. Например задаваш 60 градуса и когато водата стигне 60 горелката спира, когато спадне на 59 се включва.

Не мога да коментирам други типове контролери как се държат, @Radoslaw има повече опит-нека сподели.

Степени няма, но може да се регулира мощността чрез времето на подаване на шнека, изчакването и степента на вентилатора. Суспенда може да е безкраен ( режим на изчакване и подържане )
При липса на ток си запаметява последните настройки.
ktch_1964 - специалист
fbr написа:
С гориво как се снабдявате, не пишете. Едни трошачки се въртят из руските форуми, едни чудесии.
Да аз съм си направил дробилка за въглищата пак по идея от руския форум. Дробилката не е нещо сложно и всеки технически
грамотен човек може да си я направи. Моята я направих от стар двигател от авт. пералня , за редуктор монтирах ръчен гайковерт
от тия които използват за развиване гайките на джантите на камионите един барабан фи75мм малко работа с електрожен и флекс.
Получи се добре и съм независим от доставчици на въглища , отивам в топливо , купувам въглища после през дробилката и в
бункера. Дробенето на нужното ми гориво за деня отнема 8-10мин.
Да допълня , че тези гайковерти руснаците ги използват като редуктори за шнека на горелката в техните самоделки.
andy_forresite - майстор
Щом не задръства отворите за въздух и не трябва да се вади от мястото си за щателно почистване е идеално. Повечето горелки 10-35 kw може да се свалят от котела от сам човек без много зор и да се пренесат на някаква маса на светло за щателен преглед. При полските ще трябват двама здрави мъже. Добре че не се затлачват.
А лесно ли се настройват? Например свършил съм въглищата и имам слънчогледови люспи, или съм подготвил надробени сухи клонки. Какво трябва да направя?
filmatoplo - майстор
Каква е процедурата при първоначално палене - пълним бункера с гориво и после .
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 51

Тема "Ретортна горелка vs специализирана горелка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: