• 1
  • 2
Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
nikolov333 - майстор
Аммм… според мен майстора не е добре. Или пресушава валяка или валяка е неподходящ. Разреждането и разнасянето на грунда е изключително важно, както е и с боята, но неравности не трябва да има! Ако има това означава, че боята се трупа на определиени места поради по-попивната основа, когато не е добре разнесен грунда. Различните грундове и бои понякога не се "разбират".. 50% разредена боя е много за мен. Писах май, че трябва да е с консистенцията на прясното мляко, но при толкова разредена боя не би трябвало да трупа неравности по стената.. Вземете си най-големия микрофибърен валяк на COLOR EXPERT.. от Практис, си ги купувах аз.
шоп - майстор
@sixb0nes,
да споделя и аз нещо без да съм профи бояджия. Просто имам доста опит с имоти давани под наем.

Използвам само латекс Дулукс. На чиста шпаклована стена не полагам нищо осевен една ръка оцветен машинно латекс.

Без грундове, разреждане и други глупости. Времето ми е ценно и затова само дулукс. Покрива на 1 ръка без никакви грундове на изцяло шпалкована, обезпрашенна, обезмаслена основа.

Върху основи вече минати с латекс дулукс, минавам само един слой латекс дулукс с 1 номер по-наситен цветови слой.
Последното при реновация и нов наемател. Като цяло на третия ден имота трябва да е готов за нов наемател :-D
sixb0nes - специалист
нед сеп 09, 2018 4:57 pmnikolov333 написа:
Аммм… според мен майстора не е добре. Или пресушава валяка или валяка е неподходящ. Разреждането и разнасянето на грунда е изключително важно, както е и с боята, но неравности не трябва да има! Ако има това означава, че боята се трупа на определиени места поради по-попивната основа, когато не е добре разнесен грунда. Различните грундове и бои понякога не се "разбират".. 50% разредена боя е много за мен. Писах май, че трябва да е с консистенцията на прясното мляко, но при толкова разредена боя не би трябвало да трупа неравности по стената.. Вземете си най-големия микрофибърен валяк на COLOR EXPERT.. от Практис, си ги купувах аз.
Не четеш правилно. Тавана е боядисван с Боро, друг цвят, друга боя. Ойкоса е само по стените. Борото не е разреждано с 50% вода. Ойкоса е, и така трябва да е, защото е лигав като гума. Дори в указанието му пише толкова. Пак казвам, когато разтъркаш повече боята хваща перфектно, няма петна и няма неравности. Ама се притеснявам да не избият някъде...
nikolov333 - майстор
Разбърквайте много добре боята щом е тонирана и я прецедете ако има нужда..
sixb0nes - специалист
Всичко стана много добре. Цвета си хвана, слънце стана !!! Оттук нататък само Ойкос ще купувам и нищо друго.
Бягай далече от Ойкос. С Дулукс не съм имал проблеми. :)
nikolov333 - майстор
Явно си е късмет с боята.. аз и с Левис какъв съм го ял..
sixb0nes - специалист
пет сеп 28, 2018 7:01 pmk.grigorov1 написа:
Бягай далече от Ойкос. С Дулукс не съм имал проблеми. :)
Аз ти казвам, че всичко стана уникално, ти ми викаш да бягам... абе..
  • 1
  • 2

Тема "Въпрос DULUX/OIKOS" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: