Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
big_dragon - специалист
Въобще не си за тример.
Твоите условия са за моторна коса, може и китайска, но не от най-евтините.

Може би това

Извън бюджета:
Аз бих взел това,
Или това

ПП За протокола, аз съм с Щил FS350 на 8 години и FS80 от 2002 година...
vladko33 - специалист
Този Хуск 333, до колкото ми е известно, си е чист китаец. За китайската от Арго маркет е писано доста и предимно позитивни отзиви. Олеото също е по-добър вариант, но извън бюджета ви.
емовлаха - специалист
Маркова моторна коса втора или трета ръка едва ли ще намериш със тоя бюджет, или ще е някоя маломощна преди да е хвърлила подковите. Колегата е дал примери, за твоята площ китайската ще свърши работа но с подходящия диск за косене мястото не ти е за корда! Като го изчистиш след това може с корда да си го косиш. Общо взето ще си улесниш работата за час и малко ще си отупаш терена
miroki - майстор
Аз точно така си взех BC 520.
Копие на същата гардения. Или по-скоро не копие е друга лепенка.
4-5 години си върши работата. Реже колове за домати, храсти и дори суха царевица (ластуна) с наточен диск 3 Ка. С другия диск ясно, но го няма в комплекта..
Ето тази и от тук:
https://rezachki.com/motorna-kosa-hrast ... zglobyaema
Но може моята да се е случила хубава. За 4 косенета годишно е безгрижна.
Soviet_Soldier - специалист
ср юни 22, 2022 6:48 amAlfa_D написа:
Селски двор, 1 декар, високи треви, бурени с диаметър на стеблото около 2 см и всякаква друга растителност.
Миналата година действах с косата, но това е самоубийствена работа и сега се колебая между електически или бензинов тример.
Видях, че има различни видове форми и диаметър на кордата и се чудя, коя е подходяща в моя случай?
Колко надеждни са банзиновите тримери? Четох, че моторите са им високооборотни и бързо се развалят, особено при по-евтините модели.

И така, ако сега трябваше да купувате и имате бюджет около 250 лв, бензинов или електрически тример ще изберете?
Надеждни са бензиновите, стига да са ползвани и поддържани както трябва. По-скъпите маркови, като Oleo-Mac Sparta 250 минават 10 години служба без проблем. При китайските във Вашия ценови диапазон е на късмет.
В зададения ценови диапазон погледнете Daewoo DBC430 и Raider RD-GBC07, ако компактността и мобилността не са ви приоритет. Те не са от разглобяемите модели. Аз лично ползвам Raider RD-GBC10 (разглобяема версия) вече 3-4 години, кося декар и половина, за щастие нищо не се е чупило още.
borchoyor - специалист
ср юни 22, 2022 5:29 pmSoviet_Soldier написа:
ср юни 22, 2022 6:48 amAlfa_D написа:
Селски двор, 1 декар, високи треви, бурени с диаметър на стеблото около 2 см и всякаква друга растителност.
Миналата година действах с косата, но това е самоубийствена работа и сега се колебая между електически или бензинов тример.
Видях, че има различни видове форми и диаметър на кордата и се чудя, коя е подходяща в моя случай?
Колко надеждни са банзиновите тримери? Четох, че моторите са им високооборотни и бързо се развалят, особено при по-евтините модели.

И така, ако сега трябваше да купувате и имате бюджет около 250 лв, бензинов или електрически тример ще изберете?
Надеждни са бензиновите, стига да са ползвани и поддържани както трябва. По-скъпите маркови, като Oleo-Mac Sparta 250 минават 10 години служба без проблем. При китайските във Вашия ценови диапазон е на късмет.
В зададения ценови диапазон погледнете Daewoo DBC430 и Raider RD-GBC07, ако компактността и мобилността не са ви приоритет. Те не са от разглобяемите модели. Аз лично ползвам Raider RD-GBC10 (разглобяема версия) вече 3-4 години, кося декар и половина, за щастие нищо не се е чупило още.
Деу dbc520, имах райдер, горепосочения, разглобяем, в сравнение с деуто е дърво....
Soviet_Soldier - специалист
ср юни 22, 2022 9:50 pmborchoyor написа:
Деу dbc520, имах райдер, горепосочения, разглобяем, в сравнение с деуто е дърво....
От части съм съгласен, пластмасите са по-пипнати при Daewoo, по-комфортно е за работа, с по-добър самар идва, но иначе са напълно идентични като двигатели, редуктор и така нататък. Шпулата на райдера е по-качествена, както и маркучетата за гориво.
borchoyor - специалист
ср юни 22, 2022 10:07 pmSoviet_Soldier написа:
ср юни 22, 2022 9:50 pmborchoyor написа:
Деу dbc520, имах райдер, горепосочения, разглобяем, в сравнение с деуто е дърво....
От части съм съгласен, пластмасите са по-пипнати при Daewoo, по-комфортно е за работа, с по-добър самар идва, но иначе са напълно идентични като двигатели, редуктор и така нататък. Шпулата на райдера е по-качествена, както и маркучетата за гориво.
Шпулата, предполагам е кордовата глава. Смених я почти веднага с бързозареждаща на олео, самар си купих вилиджър, само маркуч от резервоара до карбуратора смених наскоро. Пет години реве кат суходолска мечка..... Веднъж на сезон разглобявам пръта и мажа с грес за карета.
miroki - майстор
Ако става въпрос за този BC 520, който посочих.Това на линка, което съм показал не е Райдър, а Мега Тул (каквото и да значи). :-D
И всичко си му е здраво, освен едни маркучета на 4 та година.
Нито грес съм слагал, нито съм отварял някъде. Понеже ползвам предимно диска, кордовата съм износил две месини само, там всичко си е здраво. Може заради това.
Колеги с други машини ме предупредиха, че са чупили шлици на вала при среща с дърво. За сега не съм имал такъв проблем, въпреки колчета и бордюри. Диска вече е с нарези.
Не е някаква луксозна стока и си позволявам да го хвърлям на шкафа. Гледам да ми слугува той, а не аз на него. Оказа се, че гори прилично. Единствено теглото му е в повече. Но аз съм спортни 90 кила и не ми пречи.
И ако кося с диск непрекъснато над 30 минути, леко ми вибрират дланите при свиване 2-3 минути.
Някой ползваш луксозни косачки, сигурно няма да го хареса.
Soviet_Soldier - специалист
ср юни 22, 2022 11:48 pmmiroki написа:
Ако става въпрос за този BC 520, който посочих.Това на линка, което съм показал не е Райдър, а Мега Тул (каквото и да значи). :-D
И всичко си му е здраво, освен едни маркучета на 4 та година.
Нито грес съм слагал, нито съм отварял някъде. Понеже ползвам предимно диска, кордовата съм износил две месини само, там всичко си е здраво. Може заради това.
Колеги с други машини ме предупредиха, че са чупили шлици на вала при среща с дърво. За сега не съм имал такъв проблем, въпреки колчета и бордюри. Диска вече е с нарези.
Не е някаква луксозна стока и си позволявам да го хвърлям на шкафа. Гледам да ми слугува той, а не аз на него. Оказа се, че гори прилично. Единствено теглото му е в повече. Но аз съм спортни 90 кила и не ми пречи.
И ако кося с диск непрекъснато над 30 минути, леко ми вибрират дланите при свиване 2-3 минути.
Някой ползваш луксозни косачки, сигурно няма да го хареса.
На всеки се случва да закачи някъде. Въпреки че внимавам, след последното косене 3т дискът бе станал назъбен. :lol: Въпросът е да се избягват подобни удари, защото даже на скъпите маркови коси им разбиват, лагери, валовете и редукторите по тоя начин. Някои се мъчат дебели дръвчета да премахват с подобни дискове, което е предпоставка за проблеми.
Относно вибрациите, при положение че валът не е видял 5 години смазка, вероятно ще се увеличават. Да се развият 2 болта и да се намаже вала с грес не е голяма слугуване, пък и не се прави всеки ден.
ср юни 22, 2022 11:17 pmborchoyor написа:
Шпулата, предполагам е кордовата глава. Смених я почти веднага с бързозареждаща на олео, самар си купих вилиджър, само маркуч от резервоара до карбуратора смених наскоро. Пет години реве кат суходолска мечка..... Веднъж на сезон разглобявам пръта и мажа с грес за карета.
Правилно, за кордовата глава иде реч.
Шпули, маркучета, това са дреболии, нищо критично.
Относно самарът, не мога да кажа, че презрамката е неудобна, просто кръста се изморява от това, че тежестта е върху него, а тук и най-скъпите самари не помагат. Засякох преди време един украинец в Ютюб, който коси много, та той за да не си товари кръста бе взел един кожен колан за вдигане на тежести, бе закачил карабина към него, и към нея закачаше моторната коса. Доста хитро решение ми се стори, защото тежестта лежи само на таза/краката и не товари кръста/раменете. Ако сменям "самара", най-вероятно неговия способ ще пробвам, на теория ме изглежда отличен.

Тема "Моторна коса тример каква ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: