trichko.bg

НаправиСам.bg

Майстори сам с форума на НаправиСам.bg
Бигор-ИН Метални Керемиди и Улуци   Конструктори ЛЕГО на уникални цени   Сублимация.BG   LED осветление   
Дата и час: Вто Сеп 02, 2014 8:39 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 29 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пет Фев 24, 2012 9:04 pm 
помощник

Привет на всички участници във форума! Искам да се обърна към Вас за мнение, относно това толкова рекламирано устройство "Energy saver"! Според писанията допринасяло до 30% икономия от консумираната ел.енергия на домакинство и т.н. Аз лично съм скептично настроен към подобни устройства, но все пак, ако някой има мнение по въпроса нека сподели! Благодаря Ви!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Фев 24, 2012 9:14 pm 
майстор

Имаше някъде тема потърси.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Фев 24, 2012 9:23 pm 
специалист
Аватар

Доколкото съм запознат това устройство е регулатор на фактора на мощността и може да помогне на някой, на който му таксуват реактивната енергия, примерно фабрика. За битовите потребители реактивната енергия не се таксува и единственото, което ще спечелиш е че проводниците ще се натоварват по-малко, когато ти работи хладилника, пералнята или климатика, но не и котлона или бойлера.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Фев 24, 2012 9:32 pm 
майстор

Устройство за балъци, лапнишарани и други такива.
Искаш ли да ти дам схемата?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Фев 24, 2012 9:37 pm 
майстор

Дай да я видим.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Фев 24, 2012 9:43 pm 
майстор

Заповядайте:
Изображение
Схемата излиза малко грозно, ама всичко е видно.Ако някой има въпроси - моля.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Фев 24, 2012 9:49 pm 
майстор
Аватар

Е ти си дал схемата на ментето. Дай на истинското устройство, дето сваля сметката с 30 % :lol: :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Фев 24, 2012 9:53 pm 
специалист

Ето братушките са направили опит.
http://www.youtube.com/watch?v=D5tCI35Z ... re=related

Тук още един.
http://www.youtube.com/watch?v=-BcHdCYV ... re=related

Всеки сам да си прави изводите.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Фев 24, 2012 10:14 pm 
майстор

Chefo77 написа:
Е ти си дал схемата на ментето. Дай на истинското устройство, дето сваля сметката с 30 % :lol: :lol:

Аааа...не!Това е истинското, в ментето го няма кондензатора от 6µF.
:partyman:
Всеки може да си го направи като шибне един или колкото си иска кондензатори в контактите.
Например от луминесцентни лампи или други подобни.Колкото повече - толкова по-малки сметки за ток.
Само гледайте да не прекалявате, щото може електромера да почне да се върти назад и енергото трябва да ви връща пари!
Става много явно!
:censored: :censored: :censored:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Фев 24, 2012 10:58 pm 
майстор

Абе баш това си е оригинала виждал съм снимка пак отворен и имаше само кондензатор резистор и диод,пък я виж тука колко елементи наслагали че и платка даже.В тоя ред на мисли жената имаше една нощна лампа тип сърце свети с три различни цвята едновременно обаче,та чудото изгоря и вътре имаше платка доста натъпкана с елементи разни изправители стабилизатори и прочие.Та наложи се да и купя друга пак същата която пак угасна и като я отворих платка 3 светодиода и един резистор свързани в "звезда" демек двата светодиода последователно на 220 в а третия с резистор пак към 220 те волта :prayer: :prayer: От тогава не я оставям в контакта когато няма никой :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Фев 24, 2012 11:46 pm 

DMN написа:
Ето братушките са направили опит.
http://www.youtube.com/watch?v=D5tCI35Z ... re=related

Тук още един.
http://www.youtube.com/watch?v=-BcHdCYV ... re=related

Всеки сам да си прави изводите.

За да са коректни тези измервания трябва да са направени с ватмер или електромер (за активна енергия), а не с мултицет и амперклещи. :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Фев 25, 2012 12:08 am 
майстор
Аватар

antihristo написа:

За да са коректни тези измервания трябва да са направени с ватмер или електромер (за активна енергия), а не с мултицет и амперклещи. :)

Ами те разчитат, че хората които не разбират, вярват на очите си. Аз така вкъщи като намеря стари батерии, замервам ги с мултицет-а - ууухааа, 1.45 - 1.55 волта - супер. И като ги сложа на часовника и "мълчат", я "приказват" 10-ина минути, я не. Ако вярвам само на мултицет-а, може да почна да ги продавам на такива като мен :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Фев 25, 2012 1:46 am 
специалист
Аватар

Аз подкрепям поста, че това е за лапнишарани.
Устройствата за безплатна енергия за мен са мит.
А колкото до батерийките - аз обикновено като измеря с дигиталния ми уред и ми покаже, че няма никой наистина си е така и обратното. Има и още нещо. Напрежението и това дали устройството няма някакъв дефект и да източва бързо батериите, или въпросната батерия е вече пътник и не може да държи на консумация е друг въпрос.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Фев 25, 2012 8:05 pm 
специалист

Пробвал съм с 5 и 10uF електролитни кондензатори на електромотор, Телевизор, Токоизправител и др. Ефекта е, че консумацията се покачва. Един ми предлага такова устройство и му казах, че го купувам нооо При условие, че преди да го платя да го изпробвам във верига по-горе написаните дали ще намали тока. Този като чу повече не ми звъня :-D Който иска да експериментира. Има кондензатори по магазините за 1-2лв. Но без схемата със светодиодите в него остава ток. Трябва да се внимава да него друсне някой тока след като го изключи!

Батериите им мерете тока на късо а не напрежението.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Фев 25, 2012 9:03 pm 
специалист

Всеки електронен уред на входа си има мрежов филтър, който представлява два кондензатора свързани в паралел, и между тях два дросела свързани последователно на веригата. Всъщност двата кондензатора придават капацитивен характер на тока, който тече през устройството. И за да го намалиш този ток, трябва да включиш индуктивност паралелно на входа на устройството. Но трябва да се прецени точно каква индуктивност, за да не стане при пробата тока по-голям, макар и вече с индуктивен характер. И за да Ви успокоя , всичко това не влияе на сметката Ви.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Фев 25, 2012 9:20 pm 
майстор

Ами не е баш тъй, ама айде...
Тези филтри на входа (и затова се казват ФИЛТРИ) са предназначени за намаляване на високочестотните смущения от мрежата които биха стигнали до устройството (компютър, телевизор и т.н.т.). Но не само за това - те намаляват и смущенията които самото устройство вкарва в мрежата.
Кондензаторите там са с малък капацитет - по-малко от 1µF и не може да се каже че придават капацитивен характер на входа на устройството.
Не винаги са толкова елементарни в качествените устройства, но например в китайските захранвания за компютри често напълно липсват.Кондензаторите ги няма а на мястото на индуктивността има сложени мостчета от проводник.Всичко зависи за къде се правят - за бяла или черна държава. :finga:
Ако някой иска мога да кача снимки и на двата вида.
Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Фев 26, 2012 12:22 am 
специалист

Хайде ако не е баш тъй, изчисли какъв капацитивен ток ще протече във веригата, ако кондензатора на входа е 0.47µF

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Фев 26, 2012 2:38 am 
майстор

Ами кажи с какви загуби е тоя кондензатор в диелектрика, защото ако е идеален и му закачиш амперметър знаеш какво ще покаже...
А и тук си говорим за електромери - на този в къщи не му пука колко кондензатора има навързани в контактите. :lol:
Виж, ако съм голям консуматор (завод) ще му мисля.И иначе какво - ако изключа всичко в къщи и набуча кондензатори в контактите да не би електромера да почне да върти назад?
Само напред !!!
:partyman:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Фев 28, 2012 1:18 am 
специалист

Някой тук беше писал, че е включил в контакта електролитен кондензатор и електромера не мига. Аз също включих и не го видях да мига. Но ми направи впечатление че кондензатора започна да загрява :Д :Д Дали не получавам топлинна енергия безплатно ??? :shock:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Фев 28, 2012 1:38 am 
майстор
Аватар

Не знам, ама не му пипай полюсите, че ще разбереш защо загрява :(

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 29 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа