• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 13
Всички имаме коли, нали ?
XpacTa - специалист
ср сеп 13, 2023 10:20 pmsilent написа:
ср сеп 13, 2023 9:24 pmXpacTa написа:
Нормално е да нямаш обаждания, защото който има 20 хиляди за бюджетна кола ще си купи нова такава. Интересно ми е колко е струвала като нова.
Ми успех на всички със закупуване на нова кола с 20хиляди в джоба.
10-15 хиляди първоначална вноска и после си плащаш лизинга. Но караш нова. Ако беше споменал колко е струвала твоята щеше да се разбере дали си прав или си като повечето продаващи сега, които са купили за 25-30 хиляди преди 5 години и искат да продадат пак за толкова, защото такъв бил пазара.
silent - майстор
С форумни лайки не мисля да споря. Като си купиш няколко или поне един нов автомобил вероятно ще имаш познанията за да водим смислена дискусия. В случая не мисля повече да обръщам внимание на приказки от кръчмата. За хора като теб има А8ци за 15х.лв. или лизинги за 200лв на месец.
lyubohar - майстор
Много лесно се проверяват условията за купуването на нов автомобил.
Отивате в едно представителство и Ви правят оферта.Стига да имат желание!
В Дачия дилъра не стана от бюрото.В Опел обещаха да ми пратят оферта на мейла.Вече 5 години я чакам.
В Тойота дилъра не ни остави,докато не купихме.Корола седан.Без хибрид!Първоначалната вноска беше 6600лв.и разни такси.
По 360-370 на месец(лихвите се вдигат на всеки 3 месеца. :-D за 6 години.Остатъчната стойност беше около 3000лв.
Можеш да си я договориш.Предната беше Пежо SW1.6 бензин.Страхотна кола,като размери.По предната Деу рейсер-в брой.
Желязна кола!Аз не страдам по скъпи марки и скъпи автомобили.Колата е за да ти върши работа,а не да показваш някакво лъжливо превъзходство!
Съветвам всеки да си купува на лизинг.Може да си я сменяш и винаги да караш нова.
Щом аз като пенсионер се справям ще могат и други.
XpacTa - специалист
@Silent - щом обичаш да говориш с недомлъвки - продължавай в този дух. Успех с продажбата на колата. Аз А8-ца няма да си купя, защото не съм малоумен - явно тотално си объркал потребителите, за да ми напишеш това. Просто ми беше интересно какво за теб е бюджетна кола, за мен е нещо от сорта на Dacia Logan/Sandero, които преди 6 години струваха 20 хиляди нови. За теб може да е нещо различно и цената ти да е оправдана.
silent - майстор
чет сеп 14, 2023 5:51 pmXpacTa написа:
@Silent - щом обичаш да говориш с недомлъвки - продължавай в този дух. Успех с продажбата на колата. Аз А8-ца няма да си купя, защото не съм малоумен - явно тотално си объркал потребителите, за да ми напишеш това. Просто ми беше интересно какво за теб е бюджетна кола, за мен е нещо от сорта на Dacia Logan/Sandero, които преди 6 години струваха 20 хиляди нови. За теб може да е нещо различно и цената ти да е оправдана.
Ок вероятно съм бил по дръпнат. Но вече казах че е включването ми тук не е с цел да си продавам колата.
Щото нито следващата ми кола е произведена нито ме бърка особено дали ще я продам сега след месец след година или въобще ще я продам, защото няма реална причина да я продавам освен това че е ми е излишна. Колата е Шкода Рапид.
Отидох в Сузуки за лизингова схема.
Веднага в ДСК, за потребителски.
Смятах у дома около 15 минути и подписах договор със Сузуки.
Чаках два месеца. Не съм и помислял за смяна с по нов или друг модел.

Преди няколко месеца един ми се оплака от Мерцедеса си- работна кола на 20 г.
Някаква C класа май беше.
Скучна кола каза човека. Караш, караш, а тя просто върви.
kr1100 - майстор
чет сеп 14, 2023 3:21 pmlyubohar написа:
...В Дачия дилъра не стана от бюрото.В Опел обещаха да ми пратят оферта на мейла.Вече 5 години я чакам.
Френско румънски кенеф нов на лизинг никога не бих си взел. Разпада се за 5г. Имам поглед в/у Докер и . За скърцане на пластмаси в купето няма да говоря. След 5 г рейка - лейка.Отделно по инсталацията все нещо има проблем.Арматурното табло се лющи / парченца се отлепят.Седалките дървени.Избиваща ръжда вътре в вагона...
Последна промяна от kr1100 на чет сеп 14, 2023 9:40 pm, променено общо 1 път.
Chefo77 - майстор
чет сеп 14, 2023 6:50 pmТрифон П.Трифонов написа:

Преди няколко месеца един ми се оплака от Мерцедеса си- работна кола на 20 г.
Някаква C класа май беше.
Скучна кола каза човека. Караш, караш, а тя просто върви.
Аз що смених Темпрата - трака, пропушва при настъпване - обаче върви и се не чупи. За 6 години съм дал общо 1000 лева за ремонти и поддръжка (без първоначалното обслужване и двата комплекта нови гуми). Широка, ръбата - всичко събира. В един момент просто ми писна...
lyubohar - майстор
Не,че щях да купя Дачия.Просто проучване.Между другото Европа е напълнена с Дачия.
Освен там се продава и в Аржентина под името Рено.Даже вероятно се произвежда там.
Пълно е с тях.
Може да се подигравате,обаче северните съседи са на светлинни години вече пред нас в това отношение.
Indianec 2 - специалист
Попринцип трябва да гледаме какво ни е по възможностите да караме и след това какво искаме...ако искаме да не се набутваме излишно.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 13

Тема "Автокъща Крис2-Враца и Крис1-Враца са измамници" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: