Страница 1 от 5

Витраж

Публикувано: съб дек 23, 2006 4:55 pm
от masteradmin
Някои да се е занимавал с витражи ? Немога да разбера защо са толкова скъпи ? Голям мерак имам за такова нещо.

Публикувано: съб дек 23, 2006 5:25 pm
от velsi
Не съм се занимавал, ама като гледам изглежда играчка. Иначе ми се струва лесно. А и самите цветни и орнаментни стъкла са малко по-скъпи. Предполагам и тия специалните лайсни също. Може би от там идва по-високата цена. А и е прието май всяка "изгъзица" да е скъпа.

Публикувано: съб дек 23, 2006 5:59 pm
от masteradmin
Ами едно стъкло за врата за хол - 1000 лева как ти звучи ? Иначе тези лаисни ми изглеждат медни и се калаидисват и запояват с малко по - мощен поялник.

Публикувано: съб дек 23, 2006 6:12 pm
от velsi
Звучи ми като: "Не е луд, който изяда зелника, а който му го дава".
Иначе за лайсните аз съм чувал, че са оловни.

здавейте

Публикувано: нед дек 24, 2006 2:17 pm
от mastora
относно витража има и по-лесен начин.Един приятел- ходожник ги птави с някви специални бой и става сравнително поефтино

Публикувано: нед дек 24, 2006 11:06 pm
от hameleon
Преди доста години се занимавах с изработка на устроиства за бягащи светлини и цветомузика.Поради липса на цветни лампи ,използвах една боя ,като че се казваше PVC ,за оцветяване на обикновенни 100W лампи.Резултата бе много добър-термоустоичиво бляскаво покритие и много здраво.В случая мисля,че ще е удачна за оцветяване на стъкла за витражи. :?

Публикувано: съб яну 06, 2007 1:57 pm
от masteradmin
Благодарение на velsi които беше така добър да ми изпрати тази книга за витражи нашата библиотека вече има една книга повече посветена на витражите.

Публикувано: съб яну 06, 2007 2:21 pm
от velsi
А има ли някой представа къде се продават тези специални профилчета, които се използват при направата на витражи?

Публикувано: пон фев 05, 2007 6:13 am
от Emerald
Не знам за теб, админе, ама аз какъв мерак имам! Мислех по едно време съвсем сериозно да се записвам на курс по витражи. :? Беше ме срам, че сигурно ще съм единствена жена. :lol:

Публикувано: ср фев 07, 2007 1:08 pm
от bosssii
Къде могат да се намерят необходимите материали и инструменти ?