Страница 1 от 1
Наклон на покрив
Публикувано: ср май 09, 2007 9:43 pm
от iv
Здравейте! Скоро не съм влизала, но имам нужда от консулт. Правим покрив на лятна градина и много ме интересува има ли значение наклона, за да се наредят добре керемидите? При нас разликата във височините е 10 см на метър и ми се иска да уточня това с някой специалист. Покривът е 4 метра. Надявам се на компетентен отговор. Благодаря
Публикувано: чет май 10, 2007 4:44 am
от nihonjin
За обикновенни керамични керемиди, наклона е 40%, т.е. 40см на метър. Керемидите могат да се наредят при всякакъв наклон, но при по-малък от 40% при дъжд вятъра набутва водата обратно и подлизва под керемидите.
Публикувано: чет май 10, 2007 9:28 am
от iv
Благодаря!
Публикувано: вт май 15, 2007 7:17 am
от iv
Всъщност за повече конкретност за всички, които се интересуват, искам да уточня, че попаднах на добра информация. Наклонът се компенсира от застъпването на керемидите. При наклон от 17 до 25 градуса разстоянието между летвите, на които се коват керемидите, е 31.5 см. т. е. припокриването е по-голямо. Ако наклонът е 25-30 градуса, разстоянието е 33см. Това пише в книгите.
Публикувано: вт май 15, 2007 7:52 am
от Spokoiniq
дай линк или заглавие на тия книги бре!
