Страница 1 от 3
Въпрос за ел.кран ???
Публикувано: чет яну 18, 2007 10:28 pm
от rosen_mail
Здравейте, имам следния въпрос? Чувал ли е някой за кран, който може да се управлява чрез електроника дистанционно, т.е. да може да се променя дебита, който пропуска той ???
Благодаря ви предварително.
Публикувано: чет яну 18, 2007 10:47 pm
от Gogo55
казва се магнит вентил,във всяка пералня има по два,в кафе машините също и на още сто места).Продава се във всяка уважаваща себе си железария за ел части.
Публикувано: чет яну 18, 2007 10:53 pm
от rosen_mail
Магнит вентила не е ли само отворено/затворено, на мен ми трябва да може да се регулира на степени

Публикувано: съб яну 27, 2007 1:56 pm
от MaEsTrO
Тези Магнит Вентили не са ли пластмасови ?
На мен ми трябва за локалното парно, за да мога да автоматизирам малко серпентината - чрез термостат от бойлер при зададена температура на водата да се включва серпентината и да се избегне изтиването й .
Ако някой знае от къде мога да си купя МЕТАЛЕН Магнитен вентил или нещо което ще ми свърши работа и естествено колко пари струва!
Публикувано: чет фев 15, 2007 2:11 pm
от bonjyr89
Ами всъщност и за двата проблема има решение.
Първият е за този който му трябва плавно и регулирано отваряне има такива кранове но надали ще ти се понрави цената около 300-500лв и нагоре.
По втория въпрос там нещата са значително по-добре и аз преди година направих същата автоматика да може бойлера да загрява от парното има такива вентили МЕТАЛНИ и един струва 70-100лв. моя струваше 82лв с ДДС крайна цена:) наистина си заслужава да се направи такава автоматизация

Публикувано: чет фев 15, 2007 6:43 pm
от Trifun
Публикувано: чет фев 15, 2007 10:08 pm
от bonjyr89
Браво Trifun!!! това е един наистина ценен сайт

Вентил с променлив дебит
Публикувано: пет фев 12, 2010 9:55 am
от TechnoKom
Има
пропорционални вентили, които вършат тази работа, но при тях освен ел. сигнал е необходим и въздух под налягане. Иначе ако ползваш
магнетвентил имаш само on-off положения. До колкото знам PID регулатора е решение на подобен проблем но е скъпо решение.
Публикувано: пет фев 12, 2010 11:51 am
от denuchi
Публикувано: пет фев 12, 2010 12:16 pm
от vanko68
В Интарметал има термоглава с елзадвижка за 30 лв.Слагаш я на стандартен термостатичен вентил за 10 лв и ето ти решение за 40 лв.