Страница 1 от 1
Питане за помпа Grundfos
Публикувано: нед ное 28, 2010 1:16 pm
от ttttttd
Въпроса ми колеги е следния.Помпата е три скоросна Grundfos.Имали готови устройства и модификаци за тази помпа които чрез следене на температурата да променят автоматично скороста на помпата.И каде ги има ако има такива.
Re: Питане за помпа Grundfos
Публикувано: нед ное 28, 2010 2:10 pm
от naskov
Публикувано: нед ное 28, 2010 4:01 pm
от ttttttd
Моята нее точно този модел.Иначе доста добро имфо.
Мерси:
Публикувано: нед ное 28, 2010 5:27 pm
от filmatoplo
Така е Насков така е

ма кой му се дават пари за хубава помпа , нали оня ден 1 тарикат не му се давали 400 лв за помпа

Че от едната до другата има светлинни години -това не го гледа .
Публикувано: нед ное 28, 2010 5:47 pm
от ttttttd
Нее проблема в парите колега.Помпата си работи чудесно но се случва заради домбаските въглища да се покачи температурата по ряско и минава 90 градуса при включване на трета скорост нещата веднага се оправят но по някое време пак трябва да се превключи на втора.Рядко се случва но ако има подобна екстричка защо да не си я купя.Вместо някой да го следи, това е идеята.
Публикувано: нед ное 28, 2010 7:06 pm
от filmatoplo
Нямах теб предвид ТТТД,

твоята инсталация ще я реши буфер дори и малък , а преди помпата 3 или 4 пътен смесителен вентил , така дори 90 гр в котела -през помпата и към радиаторите ще ходи винаги една и съща нагласена температура в рамките на 65-70 градуса , колкото се нагласи де .

Ама това е друга тема .

Публикувано: пон ное 29, 2010 9:12 am
от ttttttd
filmatoplo.Можеш ли да ми дадеш инфо на това свързване.
Публикувано: пон ное 29, 2010 9:21 am
от filmatoplo
Atmos.cz има 42 схеми -първите 13-14 са такива .
Публикувано: пон ное 29, 2010 2:01 pm
от ttttttd
http://www.atmos.cz/english/paliva-energie Разгледах ги. Трябва ли да има ел контакт които да пуска помпата при достигане на температурата, че ако върти постояно мисля че голям ефект няма да има.
Току що ми се обади приятел който се занимава с електроника и каза че е намерил подходящо управление за помпата.Силно съм обнадежден.
http://www.boiler-control.hit.bg/+2_b32.pdf