Страница 1 от 1
Питане за положени тръби в замазка
Публикувано: вт ное 29, 2011 9:51 pm
от naskoukov
Здравеите момчета!Пода в механата го налепихме с каменни плочи(гнайс,тикла).Върху бетона с пясък и цимент 2-4см. дебелина.Но решихме да пуснем белите маркучи за парното към радиаторите под камъните за да ги скрием.Да но по късно-разбрах за топлинното разширение и така на татък ,а те са директно в замаската без изолация.Да очаквам ли напукване и отлепяне на камъка и тн. там където минава маркуч(16") .Благодаря!П.С замазката е силничка-3към1 дори по-силна с малко теракол.
Re: Питане за положени тръби в замазка
Публикувано: вт ное 29, 2011 10:02 pm
от lakosste
naskoukov написа:Здравеите момчета!Пода в механата го налепихме с каменни плочи(гнайс,тикла).Върху бетона с пясък и цимент 2-4см. дебелина.Но решихме да пуснем белите маркучи за парното към радиаторите под камъните за да ги скрием.Да но по късно-разбрах за топлинното разширение и така на татък ,а те са директно в замаската без изолация.Да очаквам ли напукване и отлепяне на камъка и тн. там където минава маркуч(16") .Благодаря!П.С замазката е силничка-3към1 дори по-силна с малко теракол.
Нищо няма да стане, спокойно.
Re: Питане за положени тръби в замазка
Публикувано: вт ное 29, 2011 10:09 pm
от naskoukov
Дай боже да е така!На тръни съм защото чета тука по нета за напукани замаски и отлепени фуги и плочки при подово без изолация ,но пък и това не е подово а просто няколко маркуча!А някъде кадето беше много тънко минават в фугата между плочите.
Re: Питане за положени тръби в замазка
Публикувано: вт ное 29, 2011 10:11 pm
от naskov
Подовото е нискотемпературно отопление и няма такава опастност
Re: Питане за положени тръби в замазка
Публикувано: вт ное 29, 2011 10:15 pm
от lakosste
naskoukov написа:Дай боже да е така!На тръни съм защото чета тука по нета за напукани замаски и отлепени фуги и плочки при подово без изолация ,но пък и това не е подово а просто няколко маркуча!А някъде кадето беше много тънко минават в фугата между плочите.
Имам тръба 1 цол под едно стъпало между две стаи и отгоре е с теракот-15 години не е мръднало.У тъста ми педните тръби минават в замазката и тя също не е мръднала.
Re: Питане за положени тръби в замазка
Публикувано: вт ное 29, 2011 10:23 pm
от naskoukov
naskov написа:Подовото е нискотемпературно отопление и няма такава опастност
Да но при нас нее подово и маркучите са за радиаторите, а там температурата е доста по висока.
Re: Питане за положени тръби в замазка
Публикувано: ср ное 30, 2011 9:03 am
от ebahti
Ми Божа работа-времето шъ покаже

Re: Питане за положени тръби в замазка
Публикувано: ср ное 30, 2011 12:47 pm
от syncho
Нищо няма да и стане. Тя е тръба с ал вложка и при нея топлинните разширения не са толкова големи, на всичкото отгоре е и малък диаметър така че спокойно си пийте винцето в механата и не се притеснявайте ;)
Re: Питане за положени тръби в замазка
Публикувано: чет дек 01, 2011 8:22 am
от naskoukov
Благодаря за отговорите!