Страница 1 от 2

Изработване на котел

Публикувано: пет сеп 28, 2007 8:57 pm
от Цецо
Всеки може да си направи котел.Нужни са материали и добър заварчик.

Публикувано: пет сеп 28, 2007 9:25 pm
от LazarGanev
Тъй, тъй...

Публикувано: съб сеп 29, 2007 2:26 pm
от Bechev
Благодаря за темата!!! =D> =D> =D> Точно на време.

Публикувано: нед ное 04, 2007 12:12 am
от Харалампи
Виждал съм подобни котли. Ако обаче някой иска да получи по-сериозна схема ... Верно че е за технологични пещи, но икономичното използване на горивото си има определени изисквания. Най-елементарното нещо, пламакът не трябва да бие в тръбите. Това разбира се е когато се използват горелки, но си мисля че и при използване на твърдо гориво важи същият принцип. Освен това, много е важен въпроса с топлоагента койсто се използва. Не може да използвате вода от чешмата. За да ви издържи системата трябва да използвате омекотена вода. Най-добре дестилирана ...

Разполагам с материали подготвени за курс за пещари, ако някой се интересува мога да му ги изпратя, много са големи обаче за публикуване. Мога да споделя отделни части които представляват интерес.

Публикувано: нед ное 04, 2007 5:29 pm
от Цецо
Това което съм описал не е извадено от учебник.С такъв котел направен от мен отоплявам жилището си безпроблемно вече 10 години.Подобни модели в литературата се срещат под името "зидано котле".

Публикувано: нед ное 04, 2007 10:07 pm
от Харалампи
Не искам да се конфронтираме. Не казвам че няма да работи, просто имам информация която може да помогне да се направи по-професионално.

Все пак говорим за инженерни решения които работят в голям завод. Това не са просто теоретични постановки. Имаме 37 технологични пещи, 2 инсенераторни, ТЕЦ със капацитет 130 MW ... За нас икономичното използване на горивото е идея фикс. Катоимаш в предвид че средномесечно плащаме 16 млн лв за пророден газ.

Публикувано: пон ное 05, 2007 10:22 am
от burningice
невероятно! а аз едва намерих заварчик да оправи бъкиите на Viadrusa

Публикувано: пон ное 05, 2007 10:47 pm
от Харалампи
Кой или кои са Viadrusa?

П.С. А ако имате малко умения с електрожена, с новите импулсни електрожени може сами да направите чудеса. И цената им не е висока. Взех един на заем ... обаче малко да се осеферя ще си купя.

Публикувано: ср ное 07, 2007 10:22 pm
от Duke_BG
абе градски къв ТЕЦ в Бургас ???

Публикувано: чет ное 08, 2007 11:39 am
от burningice
Viadrus U26 така се казва котела- чешки. Явно фирмата е прохождаща в бранша, защото макар и изработен добре самия котел, на присъединителните тръби им бяха забравили да им нарежат резба за свързване с водната инсталация.