Страница 1 от 1
моля за съвет
Публикувано: съб май 17, 2008 9:20 am
от subzero
къщата ми е на 3 етажа,но имам проблем с единия комин на него гори само една обикновенна готварска печка,но мн често се налага да го чистя!като погледна отгоре на комина и по стените целите са олепени с нещо като клей!пробвах няколко пъти с топуз да не да има някаква парче тухла или нещо подобно,но няма нищо!след това пускам навързани на топ няколко вериги и се изчиства горе долу!изхърлям по 1-2 кофи със сажди и се оправя за 2-3 месеца и после пак трябва да го чистя!някои може ли да ми каже какво да опитам???
Публикувано: съб май 17, 2008 10:42 am
от tysonlkr
Какъв вид гориво използваш

В смисъл какви дърва, въглища

Защото съм чул че буковите дърва запушват много комините

Публикувано: съб май 17, 2008 10:57 am
от subzero
ами букови са ама ме съмнява да е от това защото в другия комин са вкарани 2 печки и пак със същите дърва горят и на него му няма нищо!няма грам клей по тухлите!а би трябвала ако е от това да е по зле защото горят 2 печки в него!?казаха ми че можеби е от суравите дърва които горим ама пак и на другите 2 печки слагаме

а кажете от какво може да е?
Публикувано: съб май 17, 2008 6:52 pm
от LazarGanev
Този клей се получава от конденза, който разтваря саждите. Причините може да са различни, но се замисли кое кара водните пари от изгорелите газове да кондензират толкова рано. Неизолиран комин, водна риза, дълга хоризонтална тръбна разводка.... Щом в другия комин са включени две печки, те взаимно си помагат на "опалят" комина.
Публикувано: съб май 17, 2008 7:46 pm
от subzero
ами нямам водна риза!значи на 2-3 етаж още не са измазани да не би това да допринася нещо?ама тои и другия не е ?направо нз всичко както е за единия така е и за другия комин?
Публикувано: съб май 17, 2008 8:52 pm
от LazarGanev
Ако проблемният не излиза над билото влошава горенето и тягата. А може би причината е само в това, че горят две печки и го отопляват добре.
