Страница 1 от 1

проточен бойлер стибел елтрон-питане

Публикувано: пет авг 17, 2012 9:20 pm
от pn22
здравейте от няколко дена проточния бойлер не нагрява и не свеят лампичките,чува се цъкването на релето и след две-три секунди цъква отново,потича леко топла вода и после студена/8 кв.е бойлерчето,някой да даде съвет откъде да търся части?

Re: проточен бойлер стибел елтрон-питане

Публикувано: съб авг 18, 2012 12:09 am
от shadow__01
Много е вероятно терморегулатора да прави номера и да иска смяна. Отвори капака на бойлера и го прегледай колкото разбираш от него. Ако е терморегулатора търсиш по магазините със сваления предварително за да покажеш точно какво ти трябва.
Успех.

Re: проточен бойлер стибел елтрон-питане

Публикувано: съб авг 18, 2012 2:25 pm
от pn22
благодаря за бързия отговор,ще споделя резултата

Re: проточен бойлер стибел елтрон-питане

Публикувано: съб авг 18, 2012 3:44 pm
от totio1973
Вчера поправях на един приятел поточния бойлер(само че е бг),нагрява даже и при спряна топла вода.Оказа се че там от където влиза студената вода в тръбичка има плаващ магнит който задейства рид ампула която е закрипена към тръбичката.Когато го разглобих се оказа че магнита е блокирал от варовик и за това не изключва.Да не би при теб да не включва,ако изобщо твоят бойлер има такъв механизъм.

Re: проточен бойлер стибел елтрон-питане

Публикувано: съб авг 18, 2012 9:01 pm
от fox_vt
totio1973 каква марка е бойлера който си поправял че ми е любопитно?

Re: проточен бойлер стибел елтрон-питане

Публикувано: съб авг 18, 2012 9:24 pm
от totio1973
fox_vt написа:
totio1973 каква марка е бойлера който си поправял че ми е любопитно?
доста годишен е, ако не се лъжа Терма май се казваше.По принцип е 3фазен но е пригоден на 220в.С 2 степени на 6кв и на 10кв.