Първо трябва да си наясно къде са безопасните места където можеш да поставиш печката. В българското законодателство не съм срещнал точни изисквания, затова ще ти кажа как е по DIN стандарт. Виж картинката най-долу. Трябва да се ориентираш към най-отдалечената зона 3 (Bereich 3).
http://www.kabelbausachsen.de/lexikonV.html
Значи безопасно можеш да поставиш печката на разстояние мин 60см от душа, ако има душово корито или вана. Ако водата се излива на пода ще трябва и по-далече, така, че да не е възможно опръскване.
Кабелът може да върви хоризонтално под тавана в зоната на розовата ивица на картинката и да се спуска вертикално към уреда, като влиза отдолу му.
Не знам каква ти е печката. Има такива като радиатори/конвектори, които се закачат ниско има и лъчисти нагреватели, които се закачат високо под тавана.
При всички случаи захрани уреда трипроводно от контакта на пералнята, със същия вид кабел, като оригиналния (вероятно швпс), ако ще е със щепсел или СВТ или NYM-J ако е неподвижна инсталация. Кабелът прикрепяш така, че да не се мокри от стичаща се вода и конденз. Най добре е кабелът да мине отвън на банята и само късо парче да стига до печката. Връзката към контакта може да стане с щепсел и нов двоен контакт, ако мощността е малка- да кажем до 1000Вт. Ако е повече бих извел от контакта или разклонителна кутия постояннен кабел с двуполюстен ключ. Двуполюстният ключ прекъсва фазата (кафява/черна) и работната нула (синя) и по никой начин не прекъсва защитния проводник (жълто зелен).
Важно е как ще направиш връзката между комбинираната нулата на инсталацията и синия и жълто-зеления проводник на кабела. Това трябва да са две независими връзки една след друга, като първо е отклонението на защитния проводник, а след него е отклонението за работната нула (защитната функция е с приоритет пред работната!). Ако ги свържеш заедно под една и съща връзка, рискуваш при разхлабване на връзката да има фатални последици.