Страница 1 от 2
Моля предложете схема.
Публикувано: пон фев 25, 2013 8:59 pm
от valentino76bs
Колеги моля предложете схема за пускане на компресор. Значи има пресостат който може да се настройва ,изграден е като механичен часовник с рид ампули две на брой за двете положения/два контакта/ и стрелкичка която бута магнитчетата които задействат рид ампулите.Получава се следното примерно настройвам хистерезиса на 4 и 6 бара когато компресора е в междинно положение състоянието на контактите е затворено и на двете ампули,когато е на 2 бара контакта му е отворен, а контакта на 6 бара е затворен когато тръгне да нагнетява затваря контакта на 2-та бара и когато стигне 6 бара отваяря 6 баровия контакт и като тръгне надолу отново се затваря…..
Re: Моля предложете схема.
Публикувано: пон фев 25, 2013 9:40 pm
от ivanovbg
Става с 2 контактора p1 и р2 са им бобините, а к1 е 2 бара и к2 6бара. Кръгчето е мотора. Толкова си мога да чертая с мишка

Re: Моля предложете схема.
Публикувано: пон фев 25, 2013 9:56 pm
от valentino76bs
ivanovbg написа:Става с 2 контактора p1 и р2 са им бобините, а к1 е 2 бара и к2 6бара. Кръгчето е мотора. Толкова си мога да чертая с мишка 
Колега да ти кажа само ,че мотора е трифазен.Какво става обаче ако включим напрежението когато налягането е между 2 и 6 бара т.е. двата контакта който си означил на схемата с к1 и к2 за затворени.
Re: Моля предложете схема.
Публикувано: пон фев 25, 2013 10:01 pm
от 2v6
valentino76bs написа:Колеги моля предложете схема за пускане на компресор. Значи има пресостат който може да се настройва ,изграден е като механичен часовник с рид ампули две на брой за двете положения/два контакта/ и стрелкичка която бута магнитчетата които задействат рид ампулите.Получава се следното примерно настройвам хистерезиса на 4 и 6 бара когато компресора е в междинно положение състоянието на контактите е затворено и на двете ампули,когато е на 2 бара контакта му е отворен, а контакта на 6 бара е затворен когато тръгне да нагнетява затваря контакта на 2-та бара и когато стигне 6 бара отваяря 6 баровия контакт и като тръгне надолу отново се затваря…..
https://docs.google.com/drawings/d/1WEj ... sp=sharing
Re: Моля предложете схема.
Публикувано: пон фев 25, 2013 10:03 pm
от ivanovbg
Ще разбереш като го свържеш, или пък помисли.
Като е трифазен добавяш и трети контактор на мястото на мотора, който да включва трифазния двигател.
Re: Моля предложете схема.
Публикувано: пон фев 25, 2013 10:14 pm
от moimoimoi
трифазен пресостат струва 50 лева,не си усложнявайте живота
а в нета има и по евтини
http://www.able.bg/productv/2269/presos ... n-25a.html
Re: Моля предложете схема.
Публикувано: пон фев 25, 2013 10:33 pm
от valentino76bs
2v6 написа:valentino76bs написа:Колеги моля предложете схема за пускане на компресор. Значи има пресостат който може да се настройва ,изграден е като механичен часовник с рид ампули две на брой за двете положения/два контакта/ и стрелкичка която бута магнитчетата които задействат рид ампулите.Получава се следното примерно настройвам хистерезиса на 4 и 6 бара когато компресора е в междинно положение състоянието на контактите е затворено и на двете ампули,когато е на 2 бара контакта му е отворен, а контакта на 6 бара е затворен когато тръгне да нагнетява затваря контакта на 2-та бара и когато стигне 6 бара отваяря 6 баровия контакт и като тръгне надолу отново се затваря…..
https://docs.google.com/drawings/d/1WEj ... sp=sharing
Колега браво това е схемата.

мерси.
Re: Моля предложете схема.
Публикувано: вт фев 26, 2013 8:45 am
от todortv
Ако към пресостата няма клапан за разтоварване, трябва да го добавиш към схемата.
Re: Моля предложете схема.
Публикувано: вт фев 26, 2013 8:54 am
от gogo7777
Колега браво това е схемата. мерси.
Нещо не се отваря линка.
Re: Моля предложете схема.
Публикувано: вт фев 26, 2013 9:46 am
от MamaMy
Тя тая схема няма да работи така или иначе.