Страница 1 от 2
Всичко за прекарването на ток до мазето?
Публикувано: пон окт 26, 2015 6:13 pm
от anabolicbeast
Здравейте, интересува ме процедурата по прекарване на ток от електромера в общото табло до мазето. Мазето се намира на 2 метра от гърба на таблото, в което се намира и електромерът. Ще съм благодарен ако някой ми каже каква е процедурата към Енерго про и ще ми струва ли нещо. Ясно е, че те отговарят само до таблото, а от там нататък се оправям аз. Идеята ми е да бъде на 2 кръга, като единият ще е за компресор - 2х2,5мм2 проводник и АП тип C или D 16А. А вторият кръг за останалите машини - прахосмукачки, бормашини и т.н, като ще използвам проводник със същото сечение и АП 20А. Идеята е проводниците да са в кабелни канали или в гофре захванато със скоби. Осветление има на съвсем отделен кръг. Ще съм благодарен и на предложения за прекъсвачи(марка, модел), както и за предложения за проводници. Ако има пропуски или неточности в идеята също ще е добре да се доуточнят.

Re: Всичко за прекарването на ток до мазето?
Публикувано: пон окт 26, 2015 6:28 pm
от moimoimoi
така нареченото енерго най много да ти позволят да се закачиш към твоя предпазител/партида и то само с един кабел от таблото до мазето ти,там вече си слагай ново табло и разделяй на колкото искаш токови кръга
Re: Всичко за прекарването на ток до мазето?
Публикувано: пон окт 26, 2015 6:59 pm
от valentino76bs
Има вариант да се закачиш сам със отделен електромер подотчетен на ел.мера на входа но не знам как ще се хареса това на съседите ти .Иначе достъп до тяхното табло има всеки еладжия в бранша.
Re: Всичко за прекарването на ток до мазето?
Публикувано: пон окт 26, 2015 8:58 pm
от ESPACE
valentino76bs написа:Има вариант да се закачиш сам със отделен електромер подотчетен на ел.мера на входа но не знам как ще се хареса това на съседите ти .Иначе достъп до тяхното табло има всеки еладжия в бранша.
Няма такъв вариант, защото няма такова нещо като "ел.мера на входа".
Re: Всичко за прекарването на ток до мазето?
Публикувано: пон окт 26, 2015 9:03 pm
от anabolicbeast
Вариантът е 4мм2 от електромера до таблото и от там пускам каквото преценя. Видях, че имат такса от 24 лева за отключване на таблото. Изроди!!!
Re: Всичко за прекарването на ток до мазето?
Публикувано: пон окт 26, 2015 9:15 pm
от valentino76bs
ESPACE написа:valentino76bs написа:Има вариант да се закачиш сам със отделен електромер подотчетен на ел.мера на входа но не знам как ще се хареса това на съседите ти .Иначе достъп до тяхното табло има всеки еладжия в бранша.
Няма такъв вариант, защото няма такова нещо като "ел.мера на входа".
Ами как се отчита тока на входа асансьор,лампи мази ,общо мазе....?
Re: Всичко за прекарването на ток до мазето?
Публикувано: пон окт 26, 2015 9:32 pm
от hidrazin

То май и аз се обърках. Първоначално си помислих че човека иска да се закачи на електромера за общи нужди на входа.
Обаче май не е така и той иска да се закачи на собствения си електромер дето се намира на 2 метра от мазето.
Иначе на входа няма общ електромер за всички потребители. Има за консумацията в общите части и асансьора (ако има такъв).
В повечето блокове към него са свързани таваните и мазетата.
То и затова хората се дебнат примерно някой да не си вари бурканите в мазето.

Re: Всичко за прекарването на ток до мазето?
Публикувано: пон окт 26, 2015 9:46 pm
от anabolicbeast
Идеята е да се свържа към моя електромер. Вероятно има електромер за общите нужди в същото табло и към него е свързано цялото осветление на входа и мазето. За асансьора не съм сигурен.
Re: Всичко за прекарването на ток до мазето?
Публикувано: пон окт 26, 2015 9:57 pm
от valentino76bs
Ииии накарахте ме посред нощ да ходя да тропам долу
Прикачен файл:
anabolicbeast написа: Идеята ми е да бъде на 2 кръга, като единият ще е за компресор -
И с тоз компресор да не ядеш сопата

Re: Всичко за прекарването на ток до мазето?
Публикувано: пон окт 26, 2015 10:08 pm
от hidrazin
Абе значи правилно съ предположил къде искаш да се свържеш.
Обаче не ми стана ясно къде я видя тази такса от 24 лева?
