1/ Локализирай контактите от въпросния токов кръг! Ако Контакта е сам на токов кръг, проблемът е в него, фиктивна кутия (ако има такава изобщо) или връзка на предпазителя.
2/ с фазомера провери директно на жилото на проводника на фазата на клемата на контакта - не на контактните пера! Ако и там свети слабо, има проблем по кръга. Ако там свети нормално, сменяш контакта - най-вероятно разхлабени пера.
3/ Ако на фазовия проводник свети слабо, над контакта най-вероятно има кутия - провери връзките там. Ако инсталацията е без кутии, а е от типа "контакт-контакт" (ако няма кутия над контакта виж на предния контакт дали не продължават кабели към този), търсиш връзката в предния контакт, при условие, че на неговите пера всичко е нормално.
4/ СЪМНЯВАМ СЕ ТОВА ДА Е ПРИЧИНАТА ЗА СПИРАНЕ НА КОНВЕКТОРА! ТЕСТВАЙ КОНВЕКТОРА НА ДРУГ КОНТАКТ И ОЩЕ ПО-ДОБРЕ НА ДРУГ ТОКОВ КРЪГ!
Ако имаш под ръка КАЧЕСТВЕН мултицет, измери напрежението на тоя контакт и го сравни с това на контакт от друг токов кръг - внимание: мултицета да НЕ Е НА АМПЕРМЕТЪР (ламерска издънка, струваща скъпо и опасно

) Да е включен на Променливо напрежение и по възможност на ръчни обхвати 400 Волта.
Във всички случаи, при работа под напрежение внимавай до какво се докосваш. Тия измервания, особено от непрофесионалисти е хубаво да се правят с една ръка и то дясната. Другата ръка да не се подпира никъде

Като мериш с фазомер и Мултицет, внимавай да не докоснеш със сондата едновременно фаза и нула - става весело, а може и да пострадаш. Лично аз съм "заварявал" фазомер за контрактно перо заради лошо осветление (видимост) в подбна ситуация.
Успех и умната
