Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
plamen6703 - майстор
Опасно е мазач да дава съвети в сфера, от която си няма хал-хабер. Електротехниката не е за всеки, още повече за човек, който не разбира какъв точно е въпроса, но се натиска да дава "съвети"!
krasi92 - майстор
Hoвoceлckи написа:
И защо му е 5 жилен кабел? С 3 не става ли?
Питащият не уточни: трябва му втори ключ при втори кран? Когато от него иска да ползва вода просто да може от място да включи помпата. След ползване ще я спре от същото място? Не е нужно да може да се спира и от основното. От него ще се пуска и спира, когато ползва там? Ако е така може да стане с двужилен кабел и два обикновени ключа свързани серийно (захранващи бобината).
То и приложение от андроид маркета ще стане ама за кнопката трижилен не става.
bube760205 - специалист
Предложението на НОВОСЕЛСКИ ми допада ! Ще купя една бутониера и ще я свържа към пускателя! Пак повтарям. Идеята ми е да имам възможността да пускам и спирам от двете места помпата! Минавам покрай кладенеца цъкам от Пускателя,отивам в градината най накрая което е на 40 метра от Кладенеца и спирам (примерно) после пак да мога да си пусна помпата от бутониерата която е в градината без да се налага да се претърчам до кладенеца и да я пускам от пускателя. Това е!
plamen6703 - майстор
Това ти беше предложено още в самото начало на темата от други хора, които не са мазачи, а мазача се опита да те вкара в бумбака :-D :wink:
Колко ще го направиш си е изцяло твоя работа, като не го направиш ще се разхождаш да включваш и изключваш от едно място :partyman:
Hoвoceлckи - майстор
Бе кво току се обадиш от коневръза? Що не си четеш личните? Нали там се оправяхте за "неща, които не са за във форума".
Какво мислиш, че допринесе с "Какъв е проблема за "пуск-стоп" бутони на двете места"?
Съвсем различно е линка на моймой с темата, в която е разискван същия въпрос. Последната картинка я бях качвал там щото питащият нещо буксуваше. Накрая точно с нейна помощ се оправи.
Ти в оная тема какво допринесе? Що се не обади тогава? И не само - защо ли никъде не виждам да си написал реален съвет.
Точно под неговия пост написах за девиаторните ключове. Би ли казал като грамотен техник, защо няма да стане с тях?
Въпросното изпълнение с два обикновени ключа работи в къщи мно-ого години. Точно за градина. Поливам в единия край - пускам и спирам много пъти докато местя шланга. После отивам в другия край и пак така. При мен няма нужда да се спира от другото място.
На същия принцип съм правил на къща с 4 извода (чешми, кранчета). До всеки извод - ключ. Пускаш, наливаш/миеш се/поливаш и спираш. Няма никаква необходимост да се спира от друго място.
Е, вероятно в случая обстановката е различна. Да го речем - частен случай. Окей!
hidrazin - майстор
Hoвoceлckи написа:
Въпросното изпълнение с два обикновени ключа работи в къщи мно-ого години. Точно за градина. Поливам в единия край - пускам и спирам много пъти докато местя шланга. После отивам в другия край и пак така. При мен няма нужда да се спира от другото място.
На същия принцип съм правил на къща с 4 извода (чешми, кранчета). До всеки извод - ключ. Пускаш, наливаш/миеш се/поливаш и спираш. Няма никаква необходимост да се спира от друго място.
Въпросното изпълнение е отживелица от втората половина на миналото столетие.
Що трябва да е трудно като може да е лесно? Все пак живеем вече в друг век.
Един електронен пресостат за 50-тина лева решава всичките изисквания плюс бонуси.
ПЛЮС ЗАЩИТА НА ПОМПАТА ОТ РАБОТА НА СУХО.

Така може да си пускаш и спираш помпата от колкото места искаш (то това става автоматично де).
Няма нужда от кабели в земята или висящи от къде ли не.
Няма нужда от ключета, няма нужда от кнопки, няма нужда от девиатори, няма нужда от простотии...
Лесно може да добавиш нови "точки" - необходимо е само да сложиш тръба и кран до "точката". :-D
То ако трябва да пуснеш 50-тина метра кабел май ще излезе по-евтино да е с електронен пресостат.
Правилния отговор беше даден още в първия отговор по темата - този на torbalan.
С една малка поправка - разширителния съд не е задължителен. Особено пък само за поливане...
От слагането на пресостат до напълно автоматизираното поливане е само една крачка.
Останалото писано по темета е само талаш. :idea:
:partyman:
Hoвoceлckи - майстор
Въпрос на вкус (казало кучето и се облизало под опашката :wink: )
За пресостата съм напълно съгласен, но:
plamen6703 написа:
... Това с пресостата е голяма дивотия :partyman:
Така, че - виж горното :-D
hidrazin написа:
Въпросното изпълнение е отживелица от втората половина на миналото столетие.
Що трябва да е трудно като може да е лесно? Все пак живеем вече в друг век.
------------------------
То ако трябва да пуснеш 50-тина метра кабел май ще излезе по-евтино да е с ... за 50-тина лева
Предложих съвременно и далеч по-евтино :-D
Прикачен файл:
дистанционно.jpg
дистанционно.jpg (77.01 KиБ) Видяна 1426 пъти
[/url]
И пак виж горното :partyman:
hidrazin - майстор
Hoвoceлckи написа:
...За пресостата съм напълно съгласен...
Толкоз по въпроса.
:partyman:
seawolf - напреднал
plamen6703 написа:
Какъв е проблема за "пуск-стоп" бутони на двете места :wink: Това с пресостата е голяма дивотия :partyman:
Никакъв проблем :) , така съм направил аз на моята помпа. Мога да я пускам от герана, мога да я пускам и от градината с допълнителни бутони и кабел. Лесно и евтино изпълнение :-D

Тема "Водна помпа -Пускане и спиране от 2 места..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: