Не ползвай електронни Не стават
Аз имам проблем с кръвното от 18 годишен.Вече 6 години съм с високо.
и сам си го меря.Има специални които са за точно тази цел мембраната е хваната за маншета
Трудно е да си го сложиш сам за това някой да ти го сложи но така да можеш да си го изхлузиш без да го отлепваш като изпомпаш въздуха.И само го нахлузваш после.Попата е едно с (измервателя)
Ето този вариант само дето мембраната на слушалката е прикрепена за маншетата. (То не е проблем и да не прикрепена можеш да си я сложиш.)
Този е много скъп 200 лева го видях.Но аз моя си го взех за 35 преди 5 години и си показва вярно.Преди година го носи един приятел да го прегледа.Каза че си е идеален.и работи на 6.
Задължително трябва да си починал поне 5 мин да си в покой не зависимо дали си станал само да запалиш лампата а преди това си лежал 2 часа.Тогава е и по-лошо даже.
Измерваш го на лявата ръка и да бъде на нивото на сърцето.
Най-добре лягаш по-гръб и с дясната ръка помпаш.
И ако пушиш (което е много е вредно при доказано хипертонично заболяване ) от 30 - до 40 мин да не си пипал цигара.Показва повече.
И ако нещо което никой ти го не казва но е така.GSM носи го в панталоните възможно по-далече от сърцето.
Защото много хора съм виждал да го носят в джоба на ризата точно до сърцето.
Нещо от батерията и мрежата и кара сърцето да прескача и от там заболяванията.
Явно от скоро имаш проблеми с кръвното.Та ще ти кажа нещо от личен опит.Ако не ти се нормализира до 2 месеца след кризата или когато си го хванал че е високо.Като през това време пиеш хапчета.Отиваш да ти сменят хапчетата.Аз пиех 3 вида на обща стойност от 70 лева стигаха ми за 2 седмици това са 140 на месец и нямах кризи но се чувствах на ръба (Не помагаха). Смених диагностика и той ми предписа едно което е комбинация от тези 3 но в количества които можеш да мешаш. иначе другите ми идваха в повече и ставало по-лошо.И още от първото хапче след половин час все едно някаква врата се отвори и аз вече бях на този свят.Иначе преди се чувствах всякаш съм във друга вселена и едно напрежение.А то струва 11 лева и ми стига за цял месец.Та ако не се оправяш сменяваш
С хапчета трябва да го заковаваш на нормалната ти стойност и да не варира.Просто е много трудно да ти уцелят хапчетата.4 пъти ми ги сменяваха и на 5 ги уцелиха
Но най-вече ти трябва спокойствие и диета поне за година да се нормализира.
А за електронните недей .Преди да си го взема този си взех един за китката не помня какъв беше но дадох 160 лева ако кръвното ми беше 120 - 80 той показваше 145 - 100.
На баба ми и показа 240 - 160 а всъщност и беше 160 - 120 което не нормално за нея.
Та за това механичен.по евтин и по-верен.
При електронните имаше нещо и за дишането не трябва да дишаш тежко вибраций и простотий.
Леля ми го мереше и някак си с шивашки метър и златен пръстен на бабето и никога не е сбъркала Защото нейното много играеше и почти винаги беше различно. и винаги едно към едно.Но не знам как го правеше.Нещо се люшееше
Пръстена по метъра и спираше.