Че то 5 градуса е почти нормалния толеранс на контролера за включване/изключване на нагревателя
Вие с някаква машина от НАСА ли успявате да ги прецепите тези градуси.
Някой може ли да каже колко е нормалната грешка на термодатчика, защото си мисля, че и тя се върти около 1-2%
Сега остана да питаш и при какво налягане се притискат тези профили на профилинк.
Лепи си профилите по най нормалния начин и не го мисли чак толкова.
Лепни за проба едно ъгълче, ако при заварката се изгубят около 3мм - значи всичко е наред. Това е стандартния начин за проба. Ако искаш да изпаднеш в пунктуалност - след това притисни с преса залепения ъгъл - ако се счупи покрай заварката, а не през самата заварка, може да си още по спокоен
Ако обаче искаш наистина полезен съвет - темперирай си малко профилите преди да се лепят.
Защото в момента си е доста студено, и по голям проблем ще е ако се опиташ да лепиш профили изстинали до 3-4 градуса, отколкото да се чудиш дали два градуса или две секунди нагоре надолу в процеса ще окажат някакво голямо влияние.
Масово в България това не се прави - цеховете винаги почти никога не се отопляват както трябва, а складовете за профилите - изобщо. Силно желателно е в производствените помещения да се поддържа температура от около 20 градуса, и профилите да се обработвт когато достигнат тази температура. Само че това би коствало доста средства и се пропуска. Печка на дърва от типа варел с комин в единия ъгъл на помещението няма как да свърши работа.
Собствената температура на профилите през лятото и зимата може да се различава с повече от 30 градуса, и съответно ако се лепят на един и същи режим, е логично да не се получава напълно един и същ резултат.
