пон авг 03, 2020 10:25 pmKondor1 написа:
Такъв тип влагоуловител може ли да върши някаква работа или само отбиват номера:
https://bauhaus.bg/vlagoabsorbator-cere ... 60/p/20525
Не става дума за сериозна влага.
И какво значи сериозна влага
Като сина продоби втора ръка кола, седалките бяха толкова изцапани, че не се видеше цвета им.Прежалих 80 лв. за пране на тапицерия в автомивка. След това в купето работи електрически влагаулавител докато докато в резервоара не се събираше нищо. Т.е. до такава влага, при която влагоуловителя не извлича вода от претакания въздух. При това положение обаче като седнеш на седалката и дупето мокро. Та дбре, че беше лято и стоя колата неколко дни с отворени врати на припек.
Та относно таблетъчните влагоотделители нещо ми се губи смисъла им. Как се претака въздуха
naster написа:
Колкото духалките с вода за 50 лева да вършат работа като климатик.
Та дори този пример е с вентилатор. А каква ще е ефективността на нещота дето няма вентилатор

Това че в казанчето се появила някаква вода означава, че работи, но за какъв обем, при каква влажност, и за какво време?
Понеже наши мазета се наводниха и гледам комшии ползват такива таблетъчни влагоуловители, ама то щото нямат електрически. Но пък не съм се интересувал колко е резервоара и за колко време се пълни.
Моя влагоуловител също се наводни, защото беше в мазето. Късмет, че нивото е заляло само долната му част без да стигне до у-нието, та след като го почистих от калта работи. Пусках го на нощна тарифа и сутрин го намирам с пълен резервоар. Така изхвърлих към 10 литра вода (5 резервоара), докато не го заварих работещ с непълен резервоар на сутринта. Имам 2 влагомера в мазето, електронен и механичен. И двата показват различно, та нема да цитирам показания
А има и по-модерни от мой влагоуловител с вграден влагомер и у-ние по влага
Наши климатици също имат функция за влаготделяне. То при охлаждане тая функция е неизбежна
стаа въпрос за наши климатици, щота допускам, че мое да има такива дето като хладилниците - уловената вода отново я изпаряват в помещението, без да я дренират и отвеждат извън помещението. Но до сега не се е налагало да я ползваме. Оправяме се с по-често проветрение
