Страница 1 от 1
Въпрос за казан за ракия?
Публикувано: ср ное 14, 2007 3:52 pm
от inkovsv
Някой знае ли как се прави казан за ракия от медна ламарина?
Публикувано: ср ное 14, 2007 5:25 pm
от crez
Виж тук:
www.bencovski.com/main.htm[url][/url]
Сам трудно ше си направиш качествен казан. Изтеглянето на медната ламарина е маисторска работа,запояването е с бронзов или сребърен припои. Има не прости изчисления на охладителя,ако искаш мога да ти дам линк. Затова по-добре си купи. Има и някакъв производител в Пазарджик и Пловдив порови се във форума има им телефоните.
Публикувано: ср ное 14, 2007 7:10 pm
от Стефан
Според мен това е лош съвет. От кого да го купи - най-вече може от някай циганин, който ходи с казана на гърба доста време, докато успее да го продаде. Не съм чувал за официални и лицензирани производители.

Мислиш ли, че тоя циганин е правил сложните изчисления? В най-добрия случай, ако решиш на тоя вариант, си носи магнит в джоба. В много случаи циганите правят много добри имитации на медна ламарина/и ако магнита се захване за казана, набий мангала/.
Публикувано: чет ное 15, 2007 12:26 am
от Johny
Едно време в Либия си правехме ракия/спирт/ по следния начин: балон от 50 литров бойлер, голям газов котлон и медна серпантина, поставена в голяма кутия от сухо мляко. В кутията постоянно тече вода, за да мооже да се кондензира ракията. И.... ставаше!
PS crez не ти работи линка.
Публикувано: чет ное 15, 2007 9:43 am
от hygro
Публикувано: чет ное 15, 2007 11:46 am
от crez
Стефан написа: Не съм чувал за официални и лицензирани производители.
Производителна кооперация "Бенковски" в София е лицензиран производител на апаратура за дистилации. Продават готови медни казани от 50 до 500 л. Дал съм линка!!!!!!!!!!!!

Публикувано: чет ное 15, 2007 2:41 pm
от hygro
crez написа:Продават готови медни казани от 50 до 500 л.
За 150л цената им е към 2900лв. за обикновения и 4300лв. за казан с ректификационна колона.
Публикувано: съб ное 17, 2007 5:38 am
от Johny
hygro написа:Ето най-простото решение 
Руснаците пият и огуречный/краставичен/ лосион и троен одеколон. И мезето и пиенето заедно или сутрин, казва, като пикаеш и мирише на бръснарница, но говориме за нещо кадърно. В интерес на истината рядко съм чувал някой руснак да се занимава с дестилация. По скоро ще пие някой буклук, от който нормален човек не би оживял.