Страница 1 от 2

шпакловка

Публикувано: ср фев 06, 2008 8:10 pm
от laary
Трябва ли преди шпакловка върху гол бетон да се грундира с нещо и какво?Проста няма място за мазилка.Благодаря предварително!

Re: шпакловка

Публикувано: ср фев 06, 2008 8:40 pm
от n_a
laary написа:
Трябва ли преди шпакловка върху гол бетон да се грундира с нещо и какво?Проста няма място за мазилка.Благодаря предварително!
Грунд задължително върху стара/замърсена повърхност. Каква шпакловка смяташ да ползваш? Препоръчвам шприц с някое циментово лепило за подложка - "гъвкаво" е и прави добра връзка и с цимент и с всички шпакловки.

Публикувано: ср фев 06, 2008 9:59 pm
от Тани
Щом е само шпакловка , препоръчвам грунд бетонконтакт.

Публикувано: чет фев 07, 2008 9:03 am
от tokuro
Тани е прав, задължително грунд :-D :-D :-D

Публикувано: нед мар 09, 2008 10:08 am
от Spaidy
Най - добрия грунд за мен е Лепило C200 и теракол. Замешваш в едно кошче до хомогенна смес (горе - долу с гъстотата на боза) и нанасяш по стените с мече. Няма мърдане.

Публикувано: нед мар 09, 2008 11:03 am
от Тани
Този теракол , наистина е панацея за някои хора! Имам чувството че не могат да прекрачат прага на 21 век! Тази твоята смес си има фабрично производство с наименованието Теракол флекс! Всяка една от двете смеси НЯМА да са по-здрава основа за шпакловката , НЕ се нанася по-лесно, НЕ е по-евтино, НЯМА да изсъхне по-бързо, НЕ може да се нанесе от всеки и не на последно място НЕ Е по-тънък от грунда(питащия иска минимална дебелина!

Запомнете най-после , че теракола е предвиден единствено за лепене на плочки! Има си ЦИМЕНТОВИ ШПАКЛОВКИ , които са предвидени за шпакловане! Но и те не са подходящи за случая , защото е безсмислено да се полага циментов слой върху цимента. Ако беше за шпакловка върху цимент защо му трябва да грундира на питащия!

Предлагания от мен грунд прониква дълбоко в бетона и става едно цяло с него.Дори го заздравява и обезпрашава, ако е ронлив .По този начин се постига много добра основа , която е подходяща за всякакви следващи покрития! Докато шпакловането с теракол прави точно обратното - създава допълнителен слой , който е ронлив . Дори варианта само с Ц200 и вода без теракол е по-добър!


пп
Замислих се и не можах да се сетя нито едно предимство на предлагания от тебе вариант! Единственото приложение , е с по-гъст материал да се запълнят неравност с по-голяма дебелина , но тогава трябва и мрежа! Случая на питащия обаче не е такъв! Иска да си шпаклова гладък и равен бетон !

Публикувано: нед мар 09, 2008 12:21 pm
от Spaidy
Тани само да ти кажа нещо. Тая смес теракол с ц200 е много здрава бе човек. Аз лично съм виждал един майстор как маже ламарина по тоя начин и върху нея лепи плочки. А иначе прав си за бетон контакта. Аз лично когато си правих банята в нас минах стените с бетон контакт. :}

Публикувано: нед мар 09, 2008 12:25 pm
от Тани
:-D :-D :-D Ами добре ! Всеки си има глава на раменете! Аз казах каквото имаше да казвам!

Публикувано: ср мар 12, 2008 12:37 pm
от Nemski
а върху стена вапцана с латекс, трябва ли да се грундира с нещо преди шпаталовка. знам че след това е задължително.
благодаря предварително.

Публикувано: ср мар 12, 2008 1:01 pm
от n_a
Nemski написа:
а върху стена вапцана с латекс, трябва ли да се грундира с нещо преди шпаталовка. знам че след това е задължително.
благодаря предварително.
Латекс по принцип има тенденция да се "отлепи" от стената. Зависи какво е под него, какъв е латексът, на колко слоя е. Латекс е дишащ, доколкото като го намокриш (с грунд), влагата преминава през него и го отлепя.