Използва се универсален силикон(100%- с миризма на оцет

). Мога да препоръчам марката ' Мастър сил'.
Желателно е да не е санитарен силикона и да е прозрачен.
Стъклата да са отрязани под ъгъл 90 градуса и с идеално равни размери(при по-малки аквариуми-до 30-40 л. може да се компенсира разлика в размера и правия ъгъл на стъклата до 4-5 мм със силикона

).
Ако въпроса ти е само за силикона -това е отговора. Ако имаш други неясноти мога да дам по-детайлно разяснение за всички операции.
ПП .видях,че си писал,че искаш и друго инфо.
Правилото е късите стени да са между дългите.
Последователността е следната:
-всички повърхности,които ще се лепят се почистват със силен спирт .
- взема се една къса и една дълга стена. На среза на късата се поставя силикон (СЪС СПРИНЦОВКА-защото е по -прецизно).
На равна повърхност се изправят двете стени и се залепват една към друга чрез притискане. Ако елементите не са отрязани под 90 градуса може да се появи луфт между основта и някоя стена-подпира се с клечки за зъби така,че ръбовете на двата елемента да са равни отдолу(тези ръбове впоследствие ще са горни).
- взема се втората къса стена и по същия начин я залепяш към дългата.
- нанася се силикон на срезовете на двете къси стени и към тях се прилепя втората дълга стена.
- нанася се силикон на срезовете на четирите залепени елемента от горната страна и се залепя дъното чрез притискане( ширината на дъното е = ширината на късата стена + две дебелини на стъклото + ПОНЕ 5 мм -за компенсиране на деформациите на дългите стени от налягането на водата; а дължината на дъното е = дължината на предната и задната стена).
- при това положение се нанасят някои корекции в геометрията ,ако е необходимо. След това ако някъде има мехурчета въздух по шевовете те се изкарват като се допира спринцовката и се вкарва силикон,докато мехурчето излезе.
-след като силикона изсъхне( за по-малки аквариуми-2 часа;за по-големи - до 24ч.) се минават ръбовете с шкурка и се отстраняват остатъците от силикона по слепките( най-добре става с бръснарско ножче). НЕ СЕ ЗАМАЗВАТ ЪГЛИТЕ С ПРЪСТИ.
След това се прави 'мокра проба'. Ако при нея има някакви течове (почти невероятно,ако е направено всичко ) се отстраняват в зависимост от ситуацията -чрез разлепване и последващо лепене, или чрез впръскване на силикон от вътрешната страна при пълен аквариум -водата го вкарва на място.
Това е и успех.
ППП Не си правете аквариум по-малък от 80-100 л ,за да не се видите в приключение с поддръжката-колкото е по-голям ,толкова по-малко грижи( най-добре над 500л

)