Страница 1 от 1
					
				Проблем с врата от фазер
				Публикувано: пон сеп 24, 2007 4:22 pm
				от stoil2
				Имам проблем с врата на стая от фазер. Когато вратата се затваря горната част на пантата се повдига нагоре (надявам се се вижда от снимката) при което самата врата се повдига и горната и част се удря в касата и не може да се затвори (другата снимка). Как да реша този проблем с пантата (не искам да режа отгоре вратата, защото проблема явно е в пантата).
			 
			
					
				
				Публикувано: пон сеп 24, 2007 4:37 pm
				от EDI
				С флекса изпиляваш втулакта на вратата до основата на рамото.Другия фариант е с едно ренде - римсовик, сваляш от горния ръб на вратата.
			 
			
					
				
				Публикувано: пон сеп 24, 2007 7:02 pm
				от lyki
				Не си разваляй вратата с рендето,просто потърси причината която повдига вратата само при затваряне.Огледай добре и другата панта,ако трябва я смени с нова.Огледай добре дали двете панти са вертикално една под друга ,виж челно двата елемента на другата панта дали са равни, и си погледни пода ,да не би някаквя настилка да повдига таблата?
			 
			
					
				
				Публикувано: вт сеп 25, 2007 10:59 am
				от stoil2
				Вярно че настилка повдига пантата. Изглежда че трябва да взема отдолу на вратата. Всъщност то е взимано но явно недостатъчно. С какъв инструмент най-добре да изпиля отдолу вратата?
			 
			
					
				
				Публикувано: вт сеп 25, 2007 1:27 pm
				от EDI
				Ако трябва да се сваля малко, използвай шлайф или дрелка с гумена шайба.Ако е повечко, прободния трион.
			 
			
					
				
				Публикувано: пон окт 01, 2007 5:00 pm
				от stoil2
				Понеже нямам нито един инструмент за намаляне от вратата, би ли ми препоръчал най-евтиния вариант при положение че трябва да сваля около половин сантиметър?
EDI написа:Ако трябва да се сваля малко, използвай шлайф или дрелка с гумена шайба.Ако е повечко, прободния трион.
 
			 
			
					
				
				Публикувано: пон окт 01, 2007 7:13 pm
				от velsi
				Най-евтиния вариант с триона. Чертаеш една линия, застъпваш с крак и лека, полека.... Ама ти сега ще кажеш, че и трион нямаш.  

 
			 
			
					
				
				Публикувано: ср окт 03, 2007 11:05 am
				от stoil2
				Имах предвид най-евтиния вариант за електроуред, който да си купя. Може би флекс, или ще съсипя вратата?
velsi написа:Най-евтиния вариант с триона. Чертаеш една линия, застъпваш с крак и лека, полека.... Ама ти сега ще кажеш, че и трион нямаш.  
 
			 
			
					
				
				Публикувано: чет окт 04, 2007 7:14 pm
				от generala_1
				според мен пантата която е на самата врата е много на вътре и трябва дасе развие един път защтото сега oпира в касата
			 
			
					
				
				Публикувано: ср яну 16, 2008 11:00 pm
				от Харалампи
				Вече  имаше такава тема, за сваляне на дъното на врата. Прегледай я, макар че тя се изроди в сравнение на прободните триони и ръчните циркуляри. Най-евтино е да си купиш един ръчен трион, най-обикновен. Ако искаш да си купиш прободен трион няма лошо. За домашна употреба не са много скъпи и ще си ти остане някакъв инструмент.
Аз лично не съм съгласен, че с подлагане на шайби ще се реши нещо. Да ме извинява колегата, ама на теб ти опира вратата в горният ръб...
Има вероятност при нехоризонталност на едната панта, да се получава повдигане на цялата врата. Провери. Ако е така просто смени мястото на виновната панта, като внимаваш за монтирането и.
Ето я темата: 
http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=7306
Обаче ако нямаш опит за работа с такива инструменти ... а бе не ти трябва ръчен циркуляр. За мен си е опасен инструмент. Баща ми си отряза крайната фаланга на малкия пръст на лявата ръка с такъв. Не че не го използвам, но аз имам опит с восокооборотни инструменти както в дърводелството така и в металообработването. Не бих препоръчал на човек който няма такъв опит да започва с ръчен циркуляр.