Страница 1 от 1

Врата на миялна машина

Публикувано: пет май 16, 2025 8:58 am
от YanaM
Здравейте,

Имам ново инсталирана вградена миялна, но вратата й не може да стои леко отворена - или се отваря до долу или трябва да е затворена.
Как може да се регулира, за да може да стои леко отворена?

Благодаря предварително!

Re: Врата на миялна машина

Публикувано: пет май 16, 2025 9:02 am
от miliad
Като се натегне пружината на вратата.В инструкцията на уреда пише как се прави.

Re: Врата на миялна машина

Публикувано: пет май 16, 2025 9:07 am
от kozl

Re: Врата на миялна машина

Публикувано: пет май 16, 2025 6:53 pm
от torbalan
Питайте тези, които са ви я продали.

Re: Врата на миялна машина

Публикувано: пет май 16, 2025 7:03 pm
от Трифон П.Трифонов
Специалиста ви рече, но нека чесането продължи!


Зависи как инженера е решил "проблема". Всеки производител със свой си нюанс.


Re: Врата на миялна машина

Публикувано: пет май 16, 2025 8:12 pm
от MamaMy
Много зависи от вида на миялната. Моята например е за вграждане. Това означава, че е проектирана така, че върху предната врата да се монтира плоскост. И понеже има различни по тегло плоскости, пружините се регулират в много широки граници. Аз обаче нали съм българче и реших да таковам гявола до като фърка. На мястото на плоскостта отпред залепих фолио и понеже демонтирах крепежните планки, вратата съвсем олекна. Седи отворена само ако съм изтеглил долната кошница отгоре и. Ако всичко е празно, често тръгва да се затръшва дори с извадена кошница. Аз обаче вече и свикнах и не и позволявам подобни своеволия.

Re: Врата на миялна машина

Публикувано: съб май 17, 2025 11:06 am
от miliad
На 90% от моделите в България, реглажният винт се намира в долният десен ъгъл на лицевата страна на съдомиялната зад цокъла.
До винта има графични означения и посоките на въртене за регулиране.