О някой тук знае какво е IMEI

. Колкото до написаното, коментара е само един "приказки от 1001 нощ". Погледнах още веднъж за достоверност в дебелите книги и там пише, че при заявка за играждане на транзакция /изходяща връзка, входяща връзка.../ мобилният терминал може освен с основните индентификатори да посочи и IMEI номера на оборудването но може и да не го посочи. Зависи как е настроена мрежата на оператора и дали изискава задължителна прверка в Equipment Identifier Register/EIR/. Ако има вграден gps модул вероятността да ти се усмихне щастието е по-голяма.
За да може елетромагнитния сигнал от алармата да се кодира под някаква форма и да се пренесе в комуникационен канал трябва наличие на устройства. Като на изхода пък респективно ще се наложи обратната трансфомация. Не е задължително алармата да реагира на звук. В мобилните мрежи се предават и данни. То там е номера, че при реализиране на обаждане се изгражда връзка през мобилната централа и изградения комуникационен канал е с определена скорост и само за глас. Кодиращото устройство в мобилния терминал реагира само на глас, който го разделя на определени блокове и слага в рамки с допълнителна информация с цел корекция на грешки при предаването му по въздушния интерфейс. Както се спомена в този случай може да се предаде само звука от алармата. На приемащия мобилен телефон ще се чуе този звук и какво от това.
След кратък размисъл си мисля за устройство вградено в мобилния телефон, което да разпознава електромагнитни сигнали на различни честоти. Разпознатата честота да я изпрати в кодиран вид по комуникационен канал /може и под формата на смс, канал за данни/ до другия телефон, където да се излъчи сигнал на същата /предадена честота/. А там е работата, че мобилните телефони за момента имат приемо-предаватели работещи в честотни диапазони около 450, 900, 1800 и 2100 Херца.
Извод: UE не изпълнява функции на камера, на устройство включващо /изключващо аларми и тем подобни щуротии.