Страница 1 от 2

Вароциментова мазилка върху топлоизолация???

Публикувано: съб сеп 17, 2011 9:02 pm
от ivhand
Здравейте,
тази есен съм решил да слагам топлоизолация на къщата. Тя има направен хастар с вар, мисля да налепя 8 см стиропор, след това мрежа и шпакловка. По- нататък обаче ми се ще да сложа нещо по-евтино (силикатните,силиконова, полимерна, мозаечните и т.н. мазилки са ми доста скъпички на този етап). Строителя който направи грубия строеж ми каза че мога да сложа обикновенна вароциментова мазилка с мраморно брашно. Споделете мнения за тази идея. Доколкото знам топлоизолацията е чувствителна на влага - този тип мазилка би ли я защитила ефективно от тези и други вредни въздействия които могат да я компроментират. естетиката не ме бърка толкова, поне за сега. Като се посъвзема може да помисля за нещо по- естетично.
Ще съм благодарен на всеки който сподели мнение

Re: Вароциментова мазилка върху топлоизолация???

Публикувано: нед сеп 18, 2011 12:43 am
от torbalan
за влага хич не се притеснявай...

ако има кой да ти изпълни мазилката и да даде някаква гаранция - действай смело...

Re: Вароциментова мазилка върху топлоизолация???

Публикувано: нед сеп 18, 2011 9:06 am
от FMaster
Верния варянт: отстави топлоизолацията на шпакловка и я грундирай ... догодина или като събереш кинти си сложи хубава мазилка, преди това я грундираш отново! Все пак е за теб и си остава завинаги !!!
Успех!

Re: Вароциментова мазилка върху топлоизолация???

Публикувано: нед сеп 18, 2011 12:28 pm
от stivemaster
За мен това е несериозно ,няма вароциментова мазилка , която да е влагоустойчива ,а от там и мразоустойчива и подходяща за външно полагане без покритие.Оставиш ли я без покритие ще разбереш колко съм прав.Нещо повече за да не ти се налага да разбираш какво означава грешно системно решение откажи се от тази мазилка и след омрежването и шпакловката просто нанеси хубав фасаген.Ще ти излезе по евтино и по трайно от това което си намислил.
Поздрави.

Re: Вароциментова мазилка върху топлоизолация???

Публикувано: нед сеп 18, 2011 4:02 pm
от ivhand
Привет
Благодаря на всички за мненията!. И тримата до сега сте дали различни предложения и искам да ви питам поо-подробно.
Тоrbalan, би ли се аргументирал по-подробно защо смяташ че вароциментовта мазилка е устойчива на влага
FMaster пробллема е че имам куп други разходи - цокъл, пътеки,ограда, и още куп неща и едва ли ще намеря пари и догодина.Знам че няма хубаво и ефтино , но все пак дае нещо , което да свърши добра работакато зашита макар и да нее толкова естетично. Няма ли готови замаски на вароциментова основа? В каталога на Вебер има суха минерална мазилка (тя не е ли на вароциментова основа), за която пише че е подходяща за топлоизолации. Лиццата също имат суха минерална но не я дават за полагане върху топлоизолация. Кой е най евтиния вариант на мазилка за топлоизолация. Къщата е в Пловдивско между другото.
Silvermaster, да разбирам ли че хубавия фасаген по-добре ще защити топлоизолацията от влиянията на външната среда отколкото вароциментовата замаска, та нали фасагена е латекс за външна употреба (доколкото знам де...)? Трябва ли да нанеса грунд върху шпакловката прреди да нанеса фасагена. Да ми препоръчаш хубав фасаген и съответно цена?

Re: Вароциментова мазилка върху топлоизолация???

Публикувано: нед сеп 18, 2011 10:19 pm
от stivemaster
Да по добре ще я предпази хубавия фасаген.Хубав имам предвид такъв със силикон в него .Има евтина мазилка казва се пръскана мазилка но не ти я препоръчвам.

Re: Вароциментова мазилка върху топлоизолация???

Публикувано: нед сеп 18, 2011 11:33 pm
от torbalan
какво има да се аргументирам - разходи се наоколо и виж по-старите къщи с какво са измазани...

Re: Вароциментова мазилка върху топлоизолация???

Публикувано: пон сеп 19, 2011 12:42 am
от FMaster
ivhand написа:
... FMaster пробллема е че имам куп други разходи - цокъл, пътеки,ограда, и още куп неща и едва ли ще намеря пари и догодина.Знам че няма хубаво и ефтино , но все пак дае нещо , което да свърши добра работакато зашита макар и да нее толкова естетично. Няма ли готови замаски на вароциментова основа? В каталога на Вебер има суха минерална мазилка (тя не е ли на вароциментова основа), за която пише че е подходяща за топлоизолации. Лиццата също имат суха минерална но не я дават за полагане върху топлоизолация. Кой е най евтиния вариант на мазилка за топлоизолация. Къщата е в Пловдивско между другото.
Горе долу имаш 3 варянта, щом най-важно ти е цената:
Вебер, Мастерс и Денел ... сравняваш цените на трите фирми и действаш, грунд не използваш, и трите са доста издръжливи, досега нямам оплакване освен в цветовете на партидите. Ше бъркаш по половин торба от няколко чувалчета и десетина сезона нема грижи!

Re: Вароциментова мазилка върху топлоизолация???

Публикувано: чет сеп 22, 2011 8:04 am
от ivhand
Благодаря на всички които се отзовахтена молбата ми. Маиче ще се спра на варианта съсъ суха та шпакловка на Денел .

Re: Вароциментова мазилка върху топлоизолация???

Публикувано: чет сеп 22, 2011 8:31 am
от LazarGanev
И аз бях в твоето положение и в крайна сметка се спрях на ТОВА. Оказа се много добър избор като здравина, а цената е смешна в сравнение с останалите мазилки. Единствения компромис е, че е препоръчително да ползваш само в бяло за да избегнеш нюансите.