Напишете въпрос свързан със санирането.
Здравейте, имам изграден външен комин на втория етаж в двуетажна къща с гредоред. Проблема е, че използван отвора на стария комин и гредата на покрива лежи точно върху отвора на комина. Понеже стената е двоен зид, идва широка и там се събират сажди и вече се стигна до самозапалване и гредата обгоря. Отвътре беше измазана с някакво термоустойчиво лепило, но падна. Ясно е, че трябва да преместя дупката, но не мога да го направя в момента. Как мога да изолирам гредата, за да мога да ползвам комина поне до пролетта? Има ли нещо като стария азбест? Печката е камина и доста нагрява комина.
egomen66 - майстор
Така като го разбирам , търсиш временно решение. Хубаво е да качиш снимки.
Стрелям на посоки...образно казано. :-D

:arrow: http://kamini-germant.com/44/46/291.html

За трайно решение , разгледай тази тема.

:arrow: http://forum.napravisam.bg/viewtopic.php?t=49860

Обърни внимание как се правят весла около комин. :partyman:

Прикачен файл

sddefault.jpg
sddefault.jpg (35.68 KиБ) Видяна 5599 пъти
Прикачен файл:
k.png
Прикачен файл:
k1.png
Извинявам се за качеството на схемата, но мисля че общо взето се разбира. Оцветената част в лилаво е дървена греда и опира плътно в комина. Зида е двойна тухла и там се събират сажди и ако се запали огъня е директно в гредата. Точно това се случи преди няколко дена и сега търся как да изолирам гредата, за да може да се ползва комина. Беше замазано с някаква термоустойчива замазка, но падна и гредата е обгоряла. Напролет смятам да пробия дупка по надолу, но в момента този вариант е невъзможен и търся друго решение и то бързо, защото стаята се ползва.
chapara - майстор
Аз като гледам си имал първи несполучлив опит да се самозапалиш, но на втория Господ може да не е с теб :wink: И си има стар лаф:"Защо си играеш с огъня човече?" :shock:
infomar
Няма ли да стане, ако от горе пуснеш метална вътрешна труба с дължина 1-2 метра(колкото е възможно) която да покрие опасният участък.
Другата по добра възможност е с инструмент да издялкаш/отрежеш 2.5 см от тухлата на комина в областта на дървената греда и да сложиш/подпъхнеш между комина и гредата парче от огнеупорният материал който да стърчи поне 5 см. извън гредата - който ти показаха в предното мнение. Аз бих се спрял на този вариант. Нищо не става без пари, а цената си заслужава. Поръчвай и след 2 дена ще е при теб.
Тръба няма как да надяна, гредата лежи на зида. Не знам защо са ги правели тези комини така в гредата. На двете стаи са нормални, а на двете минаваха покрай гредата. Няма достатъчно място, за да използвам материала предложен от колегата. Трябва да разбивам, защото е заоблено. Чудя се ако сложа каменна вата и измажа, дали ще избута зимата...
egomen66 - майстор
Нещо от рода тръба в тръбата...Качвал съм снимки..в тази тема. :partyman:

http://forum.napravisam.bg/viewtopic.ph ... &start=380
infomar
poliso написа:
Тръба няма как да надяна, гредата лежи на зида. Не знам защо са ги правели тези комини така в гредата. На двете стаи са нормални, а на двете минаваха покрай гредата. Няма достатъчно място, за да използвам материала предложен от колегата. Трябва да разбивам, защото е заоблено. Чудя се ако сложа каменна вата и измажа, дали ще избута зимата...
Колега снимай го и качи снимки, така нищо не ми е ясно.
Няма начин да не можеш да поставиш указаният материал. Ако не можеш да подпреш гредата - повдигни я с крик от кола - вземи на заем от някой. Така ще стане най-безопасно, всичко останало е свързано отново с нагряване на дървото. Ами разбивай щом трябва - за 2-3 часа ще се справиш докато дойде материала. Ако нямаш място как ще сложиш каменната вата... :? Каквото и да сложиш трябва да е между гредата и тухлите... изолирай гредата с този материал и си свиркай после. Аз се възхитих от този материал и ще си купя да изолирам моят комин.


За тръбата имах в предвид да я пъхнеш вътре в комина на това място, но пак ще грее от страни.
Проблема се реши, намерих азбест и довечера ще го мажа комина. Благодаря за отговорите.

Тема "Изолация на комин в къща с гредоред" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: