Страница 1 от 4

питане за плоча

Публикувано: ср апр 07, 2010 8:34 pm
от ayhan
здравейте можели някой дами обясни как да спра теча от долу

Публикувано: ср апр 07, 2010 9:04 pm
от torbalan
ако някой разбере от къде тече - вероятно може и да ти отговори...

иначе - би трябвало всяка една фирма, дето се занимав с хидроизолации да може да ти реши проблема...


най-общо казано - прави се хидроизолация от нещо, което лепи плътно на плочата и детайлите дето минават през нея... като се повдига до височина, до която не стига много вода... трябва да се получи нещо като корито...
после върху хидроизолацията се нанася мазилка (или плочки, топлоизолация, сайдинг или каквото ти хрумне) и готово...

Публикувано: ср апр 07, 2010 9:29 pm
от ayhan
еми тече от всякаде казахами даго шпакловам с теракол и щяло да спре
ама не спря значи трябва да направя хидроизолации после замазка и плочки така ли

Публикувано: ср апр 07, 2010 9:42 pm
от skrijo
Нали плочата тече , може и с битум .

Публикувано: ср апр 07, 2010 9:43 pm
от jekasus
Първо изчисти плочата от нездрави участъци ,хидроизолация три ръце накръст(как се нанася ,пише го по торбите или кофите). Замазка, ако нямаш наклон от стените на къщата. И плочки :)

Публикувано: ср апр 07, 2010 9:44 pm
от vasilrig
Има хидроизолации,които се мажат с четка и отгоре директно се лепи теракот , без замаска. Много е важна основата . Трябва да се почисти,грундира ,тогава се нанася хидроизолацията и след това се лепят плочките с теракол желателно е флекс.Фирма ардекс имат такава изолациа, скъпа е но е много добра.

Публикувано: ср апр 07, 2010 11:49 pm
от Тани
http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=23394

Прочети тази тема за да не преписвам!

Публикувано: чет апр 08, 2010 11:47 am
от ISOMAX
На вниманието на ayhan и vasilrig:

Уважаеми господа, полагането на хидроизолационна настилка от полимер-циментов тип, като тази, е решение за конкретния проблем. Това е хидроизолация v шест цвята, която Ви спестява разходите за последваща настилка, тъй като я замества напълно. Ако все пак държите да поставите настилка отгоре, то това става директно върху хидроизолацията, само с лепило и дадената настилка (теракот, гранитогрес и т.н.).


Поздрави!

Публикувано: пет май 14, 2010 9:12 pm
от bat_al_a
Лепят се плочки без никакъв проблем върху "течната гума", ако желаеш за всеки случай си положи едно циментово мляко на една ръка върху готовата изолация и ги лепи отгоре. УВ устойчиви са не помалко отколкото и която и да е друга изолация, покрив или каквото и да е може да стане перфектен с тази ' течна гума', технологията е много проста: 1.грундиране - или с акрилатен грунд или от акрилатната изолация си правиш грунд(разреждаш я с вода 80 към 20)
2. след изсъхване на грунда се полага първи слой на изолацията,като докато е още мокър(не е изсъхнал) върху него се полага омрежващо платно, което се пртиска за де не остава въздушни балончета с валяка или четката( с която принципно се полага изолацията) 3.нанасят се още два слоя от изолацията, като всеки се полага върху напълно изсъхнал предшестващ го
При почивка за храна или цигара се потапят валяците в кофа с вода, защото инъче за половин час изсъхват и се гумират, когато се почва работа се разтриват за да няма голямо остатъчно количество вода по тях. За нови повърхности без пукнатини може да се избегне плагането на армиращо платно.
Грундиране се прави само на нов бетон, ако плочата е с някаква изолация се започва направо от първия основен слой на изолацията, няма смисъл да се грундира, грундировката играе роля на връзка между изолацията и бетонната подложка. За обработка на метал или дърво също е безсмислено да се грундира, работи се направо с основната изолация.
Тези акрилатни изолации са напълно съвместими с всички досега съществуващи изолации, тоест имате асфалтова изолация с или без посипка, полагате отгоре акрилатната изолация, която залепва за предната и няма начин да се отделят една от друга. Друг плюс за течната гума е, че може да се полага направо и върху леко влажни основи, тъй като е и паропроводима и е на водна основа. Минус е че до 30на минути след плагане, ако завали дъжд и не е филмирала, може част от нея да се отмие, трябва й около час след полагане за да изсъхне и след това и 'потоп да удари' няма начин да се компроментира. Пробвал съм тези изолации и като средство за запечатване на нов бетонен под на паркинг подземен, който беше на 1 год, но вече се разпрашаваше. Разредих изолацията с вода 80 към 20, положих 2 ръце и се реши проблема, няма повече циментов пепел и се получи и износоустойчиво покритие за доста "нищожна" сума. "Течната гума" се използва принципно като самостоятлна изолация, но може да се прилага и с цел репарация на стара такава няма значение на каква основа е тя(битумна, полиуретанова, акрилатна). Принципно в БГ дават мин. 5 год живот на изолация(това е по стандарт), гледах проспекти на BASF която произвежда такъв тип изолация, ами немеца дава мин 30 год. живот на тази стирол акролатна изолация. Това е бъдещето на масовите изолации(за масовия потребител, на принципа направи си сам),има и по добри но те са адски скъпи, говорим примерно за полиуретановите течни изолации, при които пак се обмазва основата, издържат вече на алкали, киселини, какво ли не,заздравява бетона до 8 пъти,тъй като вече навлязла в порите на бетона тя променя значително неговите характеритики, но там цифрите са от 20-30лв на квадрат само за материали т.н.
За капилярните изолации, да ти споделя честно много рядко ми се налага да ги използвам, излизат по скъпичко от другите видове, но пък за сметка на тях са с десетки години срок на експлоатация, в смисъл оправдават си очакванията, качество но и на "добра" цена.

Публикувано: пет май 14, 2010 11:31 pm
от pipbel
bat_al_aпоздравления за поста,много добре обяснено.
Изглежда надеждно :cool:
Явно си професионал

Имам 3 въпроса:

1/ С коя от гореизброените марки имаш най-добри впечатления
2/ Описания начин на работа става ли и за хидроизолация на ОSB, т.е. трябва ли да се грундира и в тоя случай (иде реч за гараж - над ОSB-то и ХИ-та ще има двойна скара и метални керемиди, наклона ще е малък, около 10 градуса).
3/ Тази еластична ХИ - къде и е мястото на терасата - след замазката и преди гранитогреса ли ? Има ли добро сцепление с флексовите лепила за гранитогрес ?