Страница 1 от 1
					
				Филтър за сушилня
				Публикувано: пон окт 20, 2014 11:15 pm
				от Chefo77
				Имаме компресорна сушилня Беко. Тя си има едно отделение с 2 филтъра. Въздухът излиза от барабана, преминава през тях и се връща обратно в него. Задният филтър представлява суперфина пластмасова (предполагам) мрежичка, а пред него е сложен по-едър филтър, който е с консистенцията на дунапрен. На този филтър се отделят мъхчета, прах и какво ли не.
Та - този "дунапренен" филтър е закъсан. От сервиза ми отговориха, че след поръчка се чакал между един и три месеца (баси, Бентли по поръчка правят по-бързо), а в ибей е по 15 лева без доставката.
Питанката ми е - с какво мога да го заменя така, че да задържа праха и мъхчетата, да пропуска въздуха, но да не затормозява движението му? Би ли ми свършила работа филтър за абсорбатор например? Или нещо като нетъкан текстил (торбичка за прахосмукачка)?
Или да не се правя на интересен и да си поръчвам от ибея?
			 
			
					
				Re: Филтър за сушилня
				Публикувано: вт окт 21, 2014 12:32 am
				от lov
				Я удари едно кадро че имам нещо предвид но трябва да го видя какво точно търсиш.
			 
			
					
				Re: Филтър за сушилня
				Публикувано: вт окт 21, 2014 7:55 am
				от Chefo77
				http://www.ebay.de/itm/3x-Schwammfilter ... 1438688669
Това представлява кутията с филтъра, монтира се точно наобратно на това на снимката, целият компонент се затваря и завърта на 180 градуса по вертикалната ос. Все едно снимката е направена от сушилнята.
А това е самият елемент, който трябва да чакам 3 месеца:
http://www.ebay.de/itm/2x-Set-Schwammfi ... 1445369627 
			 
			
					
				Re: Филтър за сушилня
				Публикувано: вт окт 21, 2014 10:39 am
				от lov
				Имам едни филтри от комресори но ме опасява да не са ти малко едрички  като структура. На големи листове и можеш да си режеш на размер. След обяд кат ида на вилата ще ти направя една макро снимка да си прецениш. Май ще ти свършат работа щото аз ги ползвам за други подобни цели доста успешно.
			 
			
					
				Re: Филтър за сушилня
				Публикувано: вт окт 21, 2014 2:46 pm
				от nikolovvd
				Чувал съм, че някой ги заместват със сито. Става въпрос за материала, който се ползва за правене на ситопечат. 
Процепите са толкова финни, че светлината се разлага на цветове при преминеване през ситото.
			 
			
					
				Re: Филтър за сушилня
				Публикувано: вт окт 21, 2014 3:55 pm
				от hard_core
				Зависи от номера на ситото! Нишките на инч могат да са 30, могат и да са 200.
			 
			
					
				Re: Филтър за сушилня
				Публикувано: вт окт 21, 2014 8:50 pm
				от lov
				Те това е филтъра. Ползва се за промишлени винтови компресори за първоначална очистка. Маслоустойчив е и може да се пере. Дебелина на листа 19 мм. То така от снимки малко трудно е да се разбере точно  но ако смяташ че ще ти свърши работа дай размер да ти резна няколко парчета.
			 
			
					
				Re: Филтър за сушилня
				Публикувано: вт окт 21, 2014 10:16 pm
				от Chefo77
				Размерът е 239х150 мм (така го дават по каталог).
Но защо ще ми пращаш, ако можеш да ми кажеш как да го търся и в какъв тип магазини?
Николов, това със ситата ми е дива Индия 

 
			
					
				Re: Филтър за сушилня
				Публикувано: вт окт 28, 2014 11:14 pm
				от Chefo77
				Благодаря на колегата "lov" за подаръка! Жив и здрав да е!