Страница 1 от 1

Проблем с вентилация в ново строителство

Публикувано: пет апр 15, 2016 4:44 pm
от PolariS
Здравейте,
Видях, че има доста теми за проблеми с вентилацията в апартаменти ново строителство. Това са проблеми с недостатъчен капацитет на тръбите за вентилация, мощни аспиратори, разбирам че и атмосферното налягане и разположението на околните сгради има значение. При мен има същите проблеми, миризма идва и отгоре и отдолу.
Пускам нова тема защото търся реално решение на покрива.
Убедих фирмата домоуправител да удължат вентилационната тръба на покрива, която в момента е къса и завита надолу. С колко да я удължат за да се създаде някаква тяга? Ще има ли ефект някакъв? Метална "въртележка" накрая на тръбата върши ли нещо или пречи? Прави ли се активна вентилация в такива случаи и върши ли тя работа? Ако някой знае контакти на специалист по отопление и вентилация от Варна, моля да ми предостави. Благодаря.

Re: Проблем с вентилация в ново строителство

Публикувано: пет апр 15, 2016 4:58 pm
от VLADO66
Не се слага въртележка защото бързо се скапва , а дефлектор като този http://vento-k.com/bg/deflektor-174 .При принудителната вентилация няма голямо значение височината на комина, даже никакво.Може да се помисли за коминен смукателен вентилатор