Страница 1 от 1

за препокриването с цигли

Публикувано: вт авг 01, 2006 2:12 pm
от margo_mucho
Здравейте преди 5 години припокривахме покрива. Променихме наклона на ската и от керемиди преминахме на цигли. Дали от "майсторлъка" на майсторите или защото използвахме стари цигли от 2 различни вида. Резултатът е, че покривът тече, на два пъти размествахме цигли (пре-препокривахме), но проблмът остана.
Бихте ли дали мнения, дали е по-удачно да сложим мушама над щипките, да купим нови цигли(керамични или бетонни???) или нещо друго..........?

Публикувано: вт авг 01, 2006 3:32 pm
от Стефан
Тук се затрудних. Имам молба: Направи по една снимка на цигла, и керемида. И ги постни тук, за да ми стане ясно на кое какво казваш.

JORO

Публикувано: пон сеп 04, 2006 2:01 pm
от JORO
Най-вероятно сте използвали двата вида стари цигли: с 1 канал на "Железаров" и с 2 канала..Ако е така, то течовете се получават, тъй като каналите не се припокриват правилно и водата прелива или не се оттича добре през тях! Други причини, според мен: криви или спукани цигли, отчупени краища на канали, неправилно застъпване (подреждане), непочистени канали на всяка цигла преди слагането! Наклона на ската, доколкото знам, трябва да е над 30 градуса! Най-добре снимай, да не говорим с предположения! :)