pawe75 написа:Имам проблем пускам го да работи но не събира вода .А от прозорците капе вода.Някакви идеи.
Най-вероятно си купил
TTK70S при мен или при някой от дистрибуторите. Какъвто и проблем да има, не се притеснявай да звъниш за консултация на фирмения телефон.
Прикачен файл:

panel.jpg (75.51 KиБ) Видяна 10590 пъти
Вероятно уредът не е в
режим на осушаване. Натискай бутона "MODE", докато светне индикацията за режим "AUTOMATIC".
Много е важно осушителят да бъде поставен така, че вентилаторът му да осъществява максимално добре
циркулация на въздуха в помещението. Ако е поставен в неподходяща ниша например, действието му може да се ограничи само върху тясното пространство около него. В идеалния случай уредът се поставя близо до средата на дългата стена на помещението и въздушната струя се насочва успоредно на стената, за да завърта въздуха в цялото помещение. С помощта на дефлекторите са възможни и други посоки на циркулация, например във вертикална посока.
Осушителят трябва да е максимално
далече от отоплителните прибори. Въздушната струя на климатика трябва да не е насочена близо до него. Ако осушителят е в обхвата на отоплителния прибор, най-вероятно няма да сработи изобщо, а ако въпреки това включва, ще работи изключително неефективно. Правилото звучи на пръв поглед малко нелогично - кондензационният осушител е по-ефективен при по-високи температури, но за да е така, трябва да се поставя в най-студената част на помещението.
Резервоарът за кондензат трябва да се поставя внимателно, за да може
поплавъкът на защитата от препълване на функционира правилно. Ако свети индикация "FULL", то или резервоарът е пълен или не е поставен в гнездото. И в двата случая приборът няма да функционира. При доставката ключът на датчика за ниво може де е покрит с предпазна лепенка - ако има такава, индикацията "FULL" ще свети непрекъснато и лепенката трябва да се отстрани при първоначалния пуск.
Ако на светодиодът "LO" свети, то влажността в помещението е под 60%, т.е. намира се в допустимите граници и не се налага допълнителното й понижаване, съответно
приборът няма да отделя влага, освен ако не включим принудителната му работа в режим "CONTINUOUS".
Другият начин да принудим осушителя, да поддържа по-ниска влажност от необходимата, е режима за сушене на пране "DRY CLOTHES".
При температура в помещението от 20°C
кондез върху прозорците може да има дори и когато относителната влажност е под 60% - достатъчно е стъклото да изстине до 12°C. Ако в стаята е 25°C, кондензът върху стъклото ще се появи при 16,7°C! За причините за този парадокс виж графиката тук:
http://www.hygrooptima.com/humidity.html
И изобщо - каквито и забележки или въпроси да имаш,
звъни тук без каквито и да е притеснения.