Страница 1 от 1

Градина с минимална грижа

Публикувано: пет апр 28, 2017 10:53 am
от ivankra
Привет! От Пловдив съм. Имам наследствена къща на 150 км, в гр. Разлог, в която ходя един или два пъти в месеца през по-топлите месеци (май-октомври). Къщата (на калкан) има заден двор около 250 кв. м., който е отделен с нисък зид и мрежа от съседите. Половината двор почти постоянно е в сянка от къщата и съседите. В Разлог климатът е по-хладен, зимите са по-тежки, вечерите са по-хладни дори и през лятото.
Досега сме садили такива култури, които не изискват постоянно поливане - картофи, боб, цветя, тиквички и други подобни. Общо взето добивът е нищожен и по никакъв начин не разчитаме на него - по-скоро го правим, за да не буренясва градината. Има две дървета - невисоки сливи.
Идеята е да направя така нещата, че като отида там да има и малко време за отдих и за поддръжка на къщата, а не само да копаме и да плевим градина.
Питането ми е как може да се направят така нещата, че дворът да не е грозен и буренясал, а това което е засадено да изисква минимални грижи.
Препоръчаха ми засаждане на овошки - ябълки, защото те са по-трайни и не изискват обиране в точно определен момент. Освен това дърветата хвърлят сянка и забавят растежа на бурените.
Ако някой има опит в дистанционното поддържане на градина, за която не хвърля прекалено много труд, моля да сподели!

Re: Градина с минимална грижа

Публикувано: пет апр 28, 2017 11:13 am
от n_a
Добри отношения със съсед, който да коси тревата :-)

Re: Градина с минимална грижа

Публикувано: пет апр 28, 2017 1:28 pm
от preslav
Мисля, че тиквите са едно добро решение, но със сигурност има и други по-добри.

Re: Градина с минимална грижа

Публикувано: пет апр 28, 2017 2:03 pm
от Svetoslavoff1
За 250м2 - затревяване и косене 1 път месечно, за не -повече от час.
По-лесно, може и да не затревяваш, а само добре да изравниш, за да косиш с косачка. Още по-добре ако имаш комшия с косачка и желание да помага, както се разберете за заплащането. А за дръвчета, щом не разчиташ да береш, някои декоративни, виж наоколо какво расте, това важи и за плодните.

Re: Градина с минимална грижа

Публикувано: ср май 03, 2017 8:34 am
от ivankra
Благодаря за препоръките!