Страница 1 от 4

Естествен фурнир

Публикувано: съб авг 07, 2010 4:49 pm
от zzuzi
Здравейте!Питането ми е за малко странно приложение на естествения фурнир,а именно-за слагане върху стена.Варианта със сачак или други стенни облицовки отпада,а ми се иска дърво върху стената.Като цена фурнира също е най-изгоден и избора е голям.По какъв начин(с какво лепило)е най-добре да се нанесе върху шпаклована стена,някой слагал ли е и въобще как ви звучи идеята?

Публикувано: съб авг 07, 2010 6:58 pm
от Spokoiniq
Я се наспи, и пак ела...Що за глупост...Като нямаш пари за 9мм МДФ(не знам с естествен фурнир дали нямаше и по-малко), къде се пънеш?Идея имаш ли за условията, при които се лепи фурнира?Явно не.Преса с размерите на стената ли имаш?Не.Само с питане и гол ентусиазъм...не става.

Публикувано: съб авг 07, 2010 7:27 pm
от zzuzi
Ееееебре...по-полека с храната.Тва е идеята на темата-да разбера става или не.Технологията на лепане на фурнира си я знам много добре и пресата не е задължителна.Незнам от къде разбра за какво имам и за какво нямам пари.Не съм знаел че има МДФ с естествен фурнир 9мм.Поне кажи от къде може да се намери,вместо само да подхвърляш.

Публикувано: съб авг 07, 2010 8:30 pm
от Spokoiniq
Не исках с лошо :))) Има 3 фирми за фурнир и производни, всичките са на Военна рампа.Иван Георгов 3 май беше адреса, явно бивш завод ,не помня името.Пусни в гугъл-а.Интериорните ми врати са сандвич от такива 2 панела с МДФ по средата, защото е дъб файнлайн-технически фурнир, и е в пъти по-лесно да се работи, когато е на плоскост.Но е скъпо, за покрития тип ламперия златно ще ти стъпи.Щом си отворен, знаеш, че ако не е към дърво фурнира се лепи с лепило от полихлоропреновите, но ако си постигнал идеално гладка шпакловка(невъзможно почти) грундирането и добрата адхезия на такъв тип лепило към такава стена е мисия почти невъзможна.И в двата случая кофти.могат да ти фурнироват всичко(напр. фазер), фирмата беше вносител, и някъде в Дружба, но аз питах за детайл(страница на гардероб, който разделих на 2, беше с 1 обща), и те не познаваха парите...Около Филип Кутев на Хладилника има още една (филиал на една от първата група), имат ПДЧ 16, 19 и нагоре мм с фурнир(за всичко говоря дъб, само за това съм питал), и като е налистове не е толкова болезнена цената.Аз се отказах заради фирата и една мебелна фирма в Троян ми направи страницата , и за жалост координати от търсенето не пазя, но таговете бяха естествен фурнир.Успех, и се пофали после, ако залепиш на шпакловка фурнир, ще си първият.Корк е друго, става , но не си го споменал като опция...

Публикувано: съб авг 07, 2010 8:34 pm
от schuldiner
Това с фурнира мислех, че е отживелица... Щото по соц-а вечно нещо правеха наште - все туткали, смрад... Ама има тук едно пано, сигурно е трийсетина годишно, размери 2,5 х 1,2 м в дървена рамка. Направено е от преплетени на кръст ленти фурнир - с различна ширина са, има от 4-5 до 10 см ленти. Ами да си кажа, не дразни и нищо му няма, въпреки че е на открито. Ползваме го за параван на терасата.

Публикувано: нед авг 08, 2010 1:31 pm
от zzuzi
Spokoiniq написа:
.....
:gott: Благодаря за подробния отговор.Изясни ми непредвидените трудности.Ще говоря и с някоя от фирмите,които продават естествен фурнир и лепила за него,да видя какво мислят по въпроса.Корка също е вариант и не изглежда зле.

Публикувано: нед авг 08, 2010 2:48 pm
от Йорданов2
Листове 4 мм има с естествен фурнир. Те допълнително се шлайфат и лакират. А защо тогава просто не с шперплат?

Re: Естествен фурнир

Публикувано: ср ное 09, 2011 12:43 pm
от veskotochev
Колега zzuzi,
какво стана с фурнира на стената - получи ли се? С какво го лепи?
Знам, че темата е стара, но не пишеш за резултата.
Въпросът ме вълнува тъй като търся решение за поставяне на фурнир по дъгообразна стена. Не се сещам за друго решение освен фурнира да се залепи директно върху стената.

Поздрави

Re: Естествен фурнир

Публикувано: чет ное 10, 2011 12:14 pm
от null
veskotochev написа:
... Въпросът ме вълнува тъй като търся решение за поставяне на фурнир по дъгообразна стена ...
С риск да стане реклама...
Продава се специален огъваем шперплат. Конкретно съм го виждал тук
http://www.phivex.com/flexiform.html
Обличат колони с него. Мисля, че ще стане и при теб.
Успех

Re: Естествен фурнир

Публикувано: чет ное 10, 2011 12:28 pm
от begemot1
Фурнир съм лепил с хелметекс, без преси и става.
Мажеш двете повърхности с лепило.Пушиш една цигара. или чакаш 4-5 минути и лепиш.С трупче натискаш отгоре после и заглаждаш. :partyman: