Страница 1 от 2
малко помощ за конструкция на детско легло !?
Публикувано: пон окт 11, 2010 10:34 am
от onion
Здравейте на всички,
имам идеи за направата на мебели за детската стая на малката сладурана (за сега е сама, но се надявам да не остане сама ;) ) та горе-долу нещата са ми ясни ... чертежи , ракрой и т.н.
Притеснява ме конструктивно как да се изпълни даденото двойно легло (като пример) така че да е здраво. Все изпитвам притиснения че горното легло ще се стовари долу.
Всякакви съвети за това как дабъде изработено здраво ще са добре дошли и ще са ми много полезни.
П.П. моята идея е "краката" да бъдат изработени от сдвоени плоскости (примерно 2х18мм) или нещо такова. Дали няма да стане по здраво ако краката са от по-широки плоскости , свързани Г образно , вместо да са квадратни.
Горе цялото една плоскост ли да е ... това което ще носи матрака ... или няколко "ивици:
... такива неща
Благодаря предварително на всички отделили време да помислят над моя въпрос
Успешна седмица желая.
Публикувано: пон окт 11, 2010 3:14 pm
от web
Моето мнение е да направиш две отделни легла, а не двуетажно. Много по-безопасно и здраво ми се струва, а и тъкмо няма да се карат децата кой да е отдолу и кой отгоре.
ПС. Помисли и за това че с годините децата ще стават по-големи и по-тежки. А също така колко много обичат да скачат по леглата ;).
Публикувано: пон окт 11, 2010 3:26 pm
от BAlexandrov
Според мен няма риск със здравината на леглата, ако са добре направени. Риска е детето да започне да скача от там и да се стовари то

Публикувано: пон окт 11, 2010 5:46 pm
от onion
За съжаление не разполагам с място за две отделни легла ... ако ги направя така не трябва да има нищо друго в стаята която е към 10 кв.м.
Искам да направя и гардеробче и бюрце и няколко рафтчета над него ... с останалите неща нямам проблем ... мисля по въпроса с конструктивното решение на двуетажното легло.
Вариант е да е с цели плоскости от ляво и от дясно ... за да се избегнат тънките (според мен) крака. Така няма да се налага и сдвояване на плоскости.
Благодаря Ви. Всяко друго мнение е добре дошло.
Поздрави.
Публикувано: пет окт 15, 2010 10:03 pm
от dimomit
крачетата на снимката не са от ПДЧ. ако искаш да ги направиш от плоскости и да са със същите размери (на око като гледам е 5-10см макс) колкото и да ги слепваш няма да е достатъчно здраво, за красиво пък съвсем спорно става. направи си краченцата от масив, както е на снимката. може да си вземеш слепени греди за дървена дограма, те са сухи и здрави, няма да се изметнат или да те подведат. пък след това може да си ги байцнеш в какъвто искаш цвят и да си ги лакираш разбира се.
Публикувано: пет окт 15, 2010 11:29 pm
от duco
И моя съвет е рамката да я направиш от масив и ако е 5X5 да не е от чам.
Публикувано: съб окт 23, 2010 2:00 am
от DTIvanov
Леглото показано на снимката е достатъчно здраво и безопасно според мен. За краката съм напълно съгласен с колегата dimomit. Това е най-лесния вариант. Може разбира се да се слепят и ивици от МДФ, но това едва ли е по-лесния вариант за домашни майстори

. Г образните крака от ЛПДЧ също са вариант, но да са с дебелина 25 мм. За носенето на матраците те съветвам да си купиш две здрави обикновени (разбитай без реглажи на твърдостта и др. подобни екстри) подматрачни рамки от сериозен производител (не казвам фирма, за да не правя реклама). Цената на такава рамка 82/190 (200) см е около 60 лв. Носят на скачане, всякакви креватни гимнастики

и повишават неимоверно комфорта на спане.
За сега от мен толкова.
Успех!
Публикувано: съб окт 23, 2010 2:02 am
от DTIvanov
А, и забравих. На това легло нещо ми се губи стълбата за втория етаж

Публикувано: пон ное 01, 2010 10:05 pm
от trevora
В този вариянт,това легло краката само от масив.Ако е ПДЧ,задължително хоризонтални бленди ,които да укрепят страниците,както и твърд гръб.За най сигурно метална разпънка под дъното на второто легло.Вертикално ПДЧ,дори слепено се огъва под напрежение.
Re: малко помощ за конструкция на детско легло !?
Публикувано: пон мар 14, 2011 5:15 pm
от onion
Благодаря Ви за насоките. Не съм го почвал още , май ще го отложим малко
