Страница 1 от 1

Съхранение на черешови трупи

Публикувано: пон дек 27, 2010 10:18 pm
от doctor
Предстои ми до пролетта да отсека две паднали череши - все още не изсъхнали. Прочетох във форума доста мнения, но все още не съм абсолютно сигурен как да постъпя след като ги отсека.
Най-сърдечно моля ЗНАЕЩИТЕ да ми отговорят, как да съхраня трупите - евентуално за бичене или за струговане.
Благодаря и Весели прозници!

Публикувано: пон дек 27, 2010 10:33 pm
от alata_69
по-добре ги разбичи докато са още сурови
ако не обели им кората и намажи крайщата с блажна боя на дебело
и най-важното прибери ги на дебела сянка и на сухо
след това чакаш....и проверяваш кога ще се спукат
защото няма начин да не спукат

Съхранение на...

Публикувано: пон дек 27, 2010 10:34 pm
от valat111
Докторе, прибери ги на сухо и проветриво място, ще бъдат годни за ползване след около 2 години, добре ще е, ако можеш да измериш влагосъдържанието им преди да направиш каквото и да било. Да не е черешов топ, има по кого да се гърми в тая държава.

Съхранение на ..

Публикувано: пон дек 27, 2010 10:38 pm
от valat111
по-добре ги разбичи докато са още сурови alata, ще станат фурнаджийски лопати.

Съхранение на

Публикувано: пон дек 27, 2010 10:40 pm
от valat111
Виж какво правят с дървесината Лудогорие 91 например, от Кубрат.

Публикувано: вт дек 28, 2010 12:18 am
от mcm
Бичат се на талпи или гредички, размера е в зависимост за какво ще се прави след изсъхването от тях. Като се набичат се нареждат на сенчесто, проветриво и сухо място, реденето става на скара от летвички за по добро съхнене. И Не мажи с нищо челата на талпите.

Публикувано: ср дек 29, 2010 7:08 pm
от doctor
Благодаря на всички Ви. Ще следя и за нови отговори.
Щастлива и ползотворна Нова година на всички съфорумци!