Страница 1 от 1

Смяна на цвят на маса???

Публикувано: съб юни 21, 2014 8:47 pm
от scarface78
Здравейте. Налага ми се да сменя цвета на една маса.Първо защото искам да е по тъмна и второ защото плота е на точки лак за нокти. Масата е МДФ в цвят нещо като тамна череша. Купил съм лак венге,мисля да шкуря внимателно но не до бяло а само да сваля точките лак и да загладя цялата маса леко със шкурка 220. После една ръка лак венге и ако не стане достатачно тамна още една ръка а след това една ръка безцветен лак. Мислите ли че ще стане по този начин. Ако имате други идеи моля помагайте.

Re: Смяна на цвят на маса???

Публикувано: съб юни 21, 2014 10:15 pm
от griffin
би трябвало да стане, щом ще е по тъмно задачата се улеснява, за шкурките според мен не стигай до толкова дребна накрая неже би 120 или 150 за да се захване по добре новия лак.преди лака обдухай или мини с прахосмукачка повърхностите.накрая върху венгето колкото и слоя да е то може да сложиш повечко слоеве безцветен лак за да е по устойчиво. ако повърхността между ръцете лак е по грапава прешкурявай с 320 или 400 шкурки леко на ръка 1-3 тръквания буквално са достатъчни. ако последния слой ти св струва грапав може да го претъркаш с зелен кухненски скоч за чинии.

Re: Смяна на цвят на маса???

Публикувано: съб юни 21, 2014 10:23 pm
от scarface78
а след търкането със тоя скоч после полира ли се с нещо?

Re: Смяна на цвят на маса???

Публикувано: съб юни 21, 2014 11:37 pm
от griffin
скоча е само да свали ако има малки неравности(прашинки примерно останали в лака), американците гледам че след лак понякога втъркват вакса и полират, но в твоя случай ако метнеш няколко ръце лак мисля че няма да се налага да правиш друго. а и техниката с вакса върху лак не съм я пробвал и не смея да препоръчам. ваксата е смес терпентин и восъци, или масла и восъци. в бг не знаю дали ги има на пазара и как се водят. това е само за инфо

Re: Смяна на цвят на маса???

Публикувано: нед юни 22, 2014 4:28 pm
от scarface78
Днес шкурих и даже една ръка лак е мината.Потъмня ,сега е между тъмен махагон и венге след втората ръка ще видя как е.Като стане ще кача и снимки.

Re: Смяна на цвят на маса???

Публикувано: нед юни 22, 2014 7:19 pm
от griffin
стискаме палци :-)

Re: Смяна на цвят на маса???

Публикувано: пон юли 14, 2014 9:04 pm
от scarface78
Ето и резултата от 3 ръце лак. Първата е с лак венге и още две ръце 50/50 льк венге и безцветен.

Re: Смяна на цвят на маса???

Публикувано: пет юли 18, 2014 10:20 am
от monilan
Браво, много добре се е получила масичката, със здраве да се ползва :drinkers:

Re: Смяна на цвят на маса???

Публикувано: пет юли 18, 2014 9:13 pm
от scarface78
Благодаря :supz: